Як отримати статус платника ПДВ з позитивною історією

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міндоходів розробило Методичні рекомендації щодо застосування постанови КМУ від 25.01.2012 № 73 «Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію»

Міндоходів розробило Методичні рекомендації щодо застосування постанови КМУ від 25.01.2012 № 73 «Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію» (далі — Постанова № 73).

Самі критерії оцінки платника з позитивною податковою історією побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Так, відповідно до Постанови № 73 платники ПДВ вважаються такими, що мають позитивну податкову історію, якщо вони протягом попередніх 36 послідовних місяців відповідають таким критеріям, як:

1. Відсутність рішення податкового органу про анулювання реєстрації платника ПДВ.

2. Своєчасність подання платником ПДВ звітності з ПДВ.

3. Відповідність платника ПДВ критеріям, установленим пунктом 200.19 Податкового кодексу України (ПК) — у разі подання податкової декларації та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, відображеної у такій декларації.

При цьому, оскільки розрахунок на відповідність критеріям, установленим пунктом 200.19 ПК, здійснюється лише за умови декларування суми бюджетного відшкодування в рядку 23.1 податкової декларації з ПДВ, то платник податку вважається таким, що має позитивну податкову історію, не лише при декларуванні суми бюджетного відшкодування на поточний рахунок платника у банку в кожному з 36 попередніх послідовних місяців, а й за умови, якщо він хоча б в одному чи в декількох із 36 попередніх послідовних місяців здійснював декларування інших показників декларації.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
37

Відпускні 2025: приклади, формули, таблиця для бухгалтера

Як правильно нарахувати відпускні у 2025 році? Розберемо, як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріплюємо прикладами розрахунку відпускних для різних ситуацій
1326309

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді