З 1 січня 2014 року під час державної реєстрації підприємці можуть обирати зручну для себе систему оподаткування

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Набрали чинності закони України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків»

З 1 січня 2014 року набрали чинності закони України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків».

Відповідно до внесених до цих законів змін у наступному році під час реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців державному реєстратору разом із заповненою реєстраційною карткою підприємець може подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування або про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Ці заяви долучаються державним реєстратором до відповідної реєстраційної справи.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

І одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи/фізичної особи — підприємця до відповідного органу доходів і зборів передається електронна копія заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, виготовлена шляхом сканування, якщо такі заяви були подані як додаток до реєстраційної картки.

Передача електронних копій зазначених заяв буде здійснюватись автоматично програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
37

Відпускні 2025: приклади, формули, таблиця для бухгалтера

Як правильно нарахувати відпускні у 2025 році? Розберемо, як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріплюємо прикладами розрахунку відпускних для різних ситуацій
1326309

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді