Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула питання щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності працівнику підприємства за час перебування його у відрядженні.
Так, допомога з тимчасової непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в нього тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Крім того застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі на лікарсько-консультативну або медико-соціальну експертну комісію, втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення.
Тобто допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику підприємства надається за період його хвороби у вигляді повної або часткової компенсації втраченого заробітку.
Відрядження — це поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).
Отже, працівник, який під час хвороби був направлений у відрядження і виконував службове доручення поза місцем своєї постійної роботи, не має права на допомогу по тимчасовій непрацездатності за період відрядження. Оплата праці відрядженим працівникам за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим від середнього заробітку.