Мін’юст указав на відсутність у КпАП визначення поняття «малозначність правопорушення» та його ознак. Хоча саме малозначність вчиненого адмінправопорушення може бути підставою для звільнення порушника від адміністративної відповідальності.
Тому на практиці питання про визнання діяння малозначним у кожному конкретному випадку самостійно вирішує орган (посадова особа), уповноважений розглядати відповідну справу.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Також законодавчо неврегульованим на сьогодні є поняття «триваюче» правопорушення. У той же час, від правильного визначення моменту, коли правопорушення вважається вчиненим або виявленим, залежить можливість притягнення винної особи до адміністративної відповідальності.
При цьому Мін’юст зазначив, що в теорії адміністративного права триваючими визнаються правопорушення, які, почавшись із якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обов’язку. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обов’язок, або виконує його неповністю чи неналежним чином.
Нагадаємо, що відповідно до КпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.