Готуємось до сплати авансових внесків у 2014 році

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міндоходів затвердив Узагальнюючу податкову консультацію з окремих питань щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток

Міндоходів затвердив Узагальнюючу податкову консультацію з окремих питань щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток.

У ній розглянуто 15 питань у вигляді «запитання-відповіді» щодо сплати авансових внесків в окремих випадках.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Міндоходів, зокрема, роз’яснив, чи сплачуються авансові внески підприємствами, які ліквідуються, перейшли на спрощену систему оподаткування або на фіксований сільськогосподарський податок, здійснюють діяльність, що підлягає патентуванню, тощо.

Добровільно відмовитись від сплати авансових внесків та подавати щоквартальну звітність платник не має право.

Лише у випадку, коли платник, який сплачує авансові внески, за підсумками I кварталу не отримав прибутку або отримав збиток та подав податкову декларацію за цей звітний період, він може не сплачувати авансові внески.

Такий платник сплату авансових внесків у II–IV кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкових декларацій за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік.

Крім того, якщо підприємство одночасно проводить оподатковувані та пільгові операції, отриманий від пільгових операцій дохід враховується при визначенні критерію 10 млн. грн.

Також прийнято наказ МДЗ «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення» від 22.11.2013 № 699. Про основні його нововведення ми повідомимо після оприлюднення тексту цього наказу.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12030

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52411

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді