Добровільне та примусове анулювання реєстрації платника ПДВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Анулювання реєстрації платника ПДВ відбувається як за ініціативою платника податків — добровільне анулювання, так і за ініціативою контролюючого органу — примусове анулювання

Анулювання реєстрації платника ПДВ відбувається як за ініціативою платника податків — добровільне анулювання, так і за ініціативою контролюючого органу — примусове анулювання.

Порядок анулювання реєстрації особи як платника ПДВ встановлено статтею 184 Податкового кодексу України (ПК) та розділом V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 07.11.2011 № 1394 (далі — Положення № 1394).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Для добровільного анулювання реєстрації платнику ПДВ слід подати до контролюючого органу заяву. Форму заяви про анулювання реєстрації (ф. № 3-ПДВ) наведено у додатку 5 до Положення № 1394. Одночасно з поданням заяви платник податків зобов’язаний повернути оригінал свідоцтва про реєстрацію платником ПДВ і всі засвідчені копії. Якщо ці документи не будуть додані до заяви, то контролюючий орган її не прийме.

Рішення про анулювання реєстрації за заявою платника ПДВ приймається контролюючим органом протягом 10 календарних днів. Про анулювання реєстрації платника податку контролюючий орган зобов’язаний письмово повідомити особу протягом трьох робочих днів після дня анулювання такої реєстрації.

Для примусового анулювання реєстрації платника ПДВ (за ініціативою контролюючого органу) оформлюється рішення за формою № 6-РПДВ (додаток 6 до Положення № 1394), в якому обов’язково вказуються підстави для такого анулювання з посиланням на відповідні норми ПК.

Після дня анулювання протягом трьох робочих днів один примірник рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ надсилається контролюючим органом особі, реєстрацію якої анульовано, за місцезнаходженням або місцем проживання такої особи, вказаним у свідоцтві, або за наявності відомостей про комісію з припинення (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), або ліквідатора такої особи — за місцезнаходженням комісії.

Особа, у якої за ініціативою контролюючого органу було анульовано реєстрацію платника ПДВ, зобов’язана повернути свідоцтво і всі його засвідчені копії протягом 20 календарних днів від дати ухвалення відповідного рішення.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12045

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52436

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34027

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді