Робоча ситуація дня: Податкова накладна виписана не за першою подією: податковий кредит

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо постачальник виписав податкову накладну не за першою подією (оплата за послугу), а за другою (за датою акта наданих послуг), чи вплине це на право покупця включити сплачені суми ПДВ до податкового кредиту?

Якщо постачальник виписав податкову накладну не за першою подією (оплата за послугу), а за другою (за датою акта наданих послуг), чи вплине це на право покупця включити сплачені суми ПДВ до податкового кредиту?

Згідно з пунктом 201.4 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна складається в день виникнення податкових зобов’язань продавця та видається таким продавцем товарів (послуг) на вимогу покупця.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, або дата відвантаження товарів, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку (п. 187.1 ПК).

Крім того, податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається в податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Пунктом 1.1 розділу ІІІ Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 17.12.2012 № 1340, визначено, що облік виданих податкових накладних проводиться в день виникнення податкових зобов’язань.

А згідно з пунктом 201.10 ПК податкова накладна, заповнена з порушеннями, не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

Скористатися правом на податковий кредит на підставі такої податкової накладної можна лише у разі надання разом з декларацією за звітний податковий період заяви зі скаргою на такого постачальника.

До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання товарів/послуг (п. 201.10 ПК).

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді