Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входить 116 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, проаналізували урядовий законопроєкт щодо внесення змін до Податкового кодексу України про наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку від 13.05.2024 № 11256 та зазначає наступне.
Проєктом заплановано встановити нові розміри ставок акцизного податку на пальне з огляду на їх мінімальний рівень, передбачений Директивою № 2003/96/ЄС, які набиратимуть чинності з 2028 року. Зокрема, на основні види пального запропоновано встановити такі ставки акцизного податку: на бензини — 359 євро за 1 000 л, на дизельне пальне — 330 євро за 1 000 л, на скраплений газ — 277 євро за 1000 літрів
На попередніх зустрічах в Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики робоча група, на якій обговорювалось це питання, дійшла висновку, що збільшення акцизного податку можливе тільки після вагомої аргументації, з детальними розрахунками експертів та міністерствами й відомствами.
Бізнес-асоціації вважають неприпустимим без економічного обґрунтування, без розрахунків соціальних наслідків, — пропонувати збільшення ставок акцизного податку на пальне. Збільшення акцизів на пальне призведе до стрибка роздрібних цін бензин, дизельне пальне та скраплений газ, це, своєю чергою, збільшить собівартість товарів та послуг.
Представники бізнес-асоціацій, громадськості, експерти аналітичних компаній вважають контрпродуктивними шокові заходи для енергетичного сектору та споживачів, в той час, коли енергосистему України системно знищує рф.
Новий закон про мобілізацію вплине як на життя громадян, так і на діяльність юридичних осіб. Пояснимо, які новації стосовно військово-транспортного обов’язку запрацюють найближчим часом
Український бізнес закликає Кабмін та Парламент:
- зважено підходити до формування податкової політики
- впроваджувати зміни на основі якісного аналізу витрат-вигід. А саме з урахуванням впливу на громадян, бізнес, держбюджет та з проведенням повноцінних публічних обговорень.
Тож, бізнес вимагає провести щодо проєкту фахові розрахунки та експертне обговорення за участі народних депутатів, представників КМУ, науковців, бізнесу. За підсумками обговорення напрацювати збалансовану модель поступового зростання акцизів.