У зв’язку з проведенням адмінреформи в Україні оновлено Порядок проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Дія зазначеного Порядку поширюється на майно, яке перебуває у податковій заставі та щодо якого прийнято рішення органу доходів і зборів про погашення усієї суми податкового боргу, за винятком:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- майна, яке може бути згруповане та стандартизоване;
- майна, що швидко псується, а також іншого майна, обсяги якого не є достатніми для організації прилюдних торгів;
- цінних паперів;
- майна, щодо обігу якого встановлено обмеження законом (продаж такого майна здійснюється на закритих торгах, які проводяться на конкурсних умовах);
- цілісних майнових комплексів підприємств, майно яких перебуває в державній або комунальній власності чи якщо для відчуження майна підприємства необхідна попередня згода органу приватизації або іншого державного органу, уповноваженого здійснювати управління корпоративними правами.
Таким чином, встановлено єдиний підхід до продажу майна на цільовому аукціоні, порядок оформлення аукціонних документів та проведення розрахунків, а також умови проведення повторних аукціонів.
Організаторами аукціонів з продажу майна платників податків, яке перебуває в податковій заставі, виступають уповноважені товарні біржі, визначені Міндоходів, на конкурсних засадах.
Як і зараз організатор аукціону повинен провести аукціон у строки, визначені відповідним договором, але не пізніше ніж через два місяці після його укладення.
Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.