Відповідне рішення від 12 червня 2024 року опублікували в офіційному віснику ЄС.
Зазначають, що Аудиторську/Ревізійну раду створюють на період до 30 червня 2028 року.
Вона складається з трьох членів і базується в Брюсселі, її Секретаріат – у Києві.
Повноваження Аудиторської ради:
- постійний моніторинг систем управління та контролю в Україні щодо використання фінансування Союзу;
- має право вимагати інформацію та звертатися до компетентних органів і здійснювати, у тому числі через свій Секретаріат, власні перевірки та виїзні перевірки системи управління та контролю в Україні, а також щодо процедур і витрат.
- звіти до Європейської Комісії подаються раз на 3 місяці (при цьому інформація про будь-які виявлені випадки або серйозні занепокоєння щодо неправильного управління витратами, фінансованими в рамках Механізму, має бути негайно передана Комісії).
- приймає рекомендації Україні у всіх випадках, коли, на її думку, компетентні українські органи не вжили необхідних заходів.
Тримайте роз’яснення, як податківці формують план-графік перевірок на 2025 рік і які показники діяльності підприємства можуть «зіграти» проти нього
Також передбачили, що виконання рекомендацій українською стороною контролюватиме Аудиторська рада на постійній основі.
Отже, свою частину Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility ЄС виконав.
Інші кроки для належного контролю за використанням фінансової допомоги від партнерів, має виконати Україна.
Зокрема, очікуємо підписання законопроєкту «Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility» від 04.06.2024 № 0276, який з 7 червня знаходиться на підписі Президента.