Як оформити право на землю в результаті її поділу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Держземагенство роз’яснило нюанси оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку при її поділі

Держземагенство роз’яснило нюанси оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку при її поділі.

Так, право власності на земельну ділянку, зокрема, право постійного користування, виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюються відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Припинення права постійного користування земельною ділянкою здійснюється у разі добровільної відмови землекористувача (за його заявою до власника земельної ділянки).

Тобто право постійного користування земельною ділянкою припиняється після формування та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою.

Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Формування земельної ділянки, зокрема, шляхом поділу раніше сформованої земельної ділянки, яка перебуває у власності або користуванні, без зміни її цільового призначення здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок.

Складовим документом технічної документації щодо поділу земельної ділянки є згода органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ земельної ділянки землекористувачем. І така земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Крім цього, відомство нагадало, що документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до 01.01.2013, є дійсними. А земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12029

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді