Робоча ситуація дня: Відрядження через турфірму: ПДФО та ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Працівників направлено у відрядження. Оплата витрат на відрядження була проведена через турфірму. Чи вважається додатковим благом така операція, і яким чином необхідно утримувати ПДФО та ЄСВ?

Працівників направлено у відрядження. Оплата витрат на відрядження була проведена через турфірму. Чи вважається додатковим благом така операція, і яким чином необхідно утримувати ПДФО та ЄСВ?

Згідно з Законом України «Про туризм» від 15.09.1995 № 324/95-ВР туристичними послугами є послуги суб’єктів туристичної діяльності щодо розміщення, харчування, транспортного, інформаційно-рекламного обслуговування, а також послуги закладів культури, спорту, побуту, розваг тощо, спрямовані на задоволення потреб туристів.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Дані роз’яснення наведені в листах Мінфіну від 06.03.2013 № 31-07230-16-29/7168, від 17.07.2013 № 31-07230-16-27/21432.

З цього випливає, що у разі сплати роботодавцем витрат на відрядження працівників турфірмі, дані суми будуть вважатись доходом таких працівників згідно з підпунктом 164.2.11 Податкового кодексу України (ПК).

Під час нарахування (надання) таких доходів база оподаткування ПДФО визначається як нарахована сума доходу, помножена на «натуральний» коефіцієнт, який обчислюється згідно з пунктом 164.5 ПК.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ, затверджено постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170.

Відповідно до пункту 6 розділу I цього переліку ЄСВ не нараховується на виплати у вигляді витрат на відрядження: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення, компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при переїзді на роботу в іншу місцевість. Отже, надміру витрачені кошти на відрядження та не повернуті у встановлений строк не є базою для нарахування ЄСВ. Про це йдеться у роз’ясненні Міндоходів, наведеному в ЄБПЗ (підкатегорія 301.03).

При цьому база оподаткування визначається як нарахована сума доходу працівника, помножена на «натуральний» коефіцієнт. ЄСВ з таких сум не утримується та не нараховується на них.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12028

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді