Міністерство доходів і зборів України надало роз’яснення щодо порядку коригування податкового кредиту з ПДВ у разі використання придбаних (імпортованих) товарів у звільнених від оподаткування ПДВ операціях.
Платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання за товарами/послугами/необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги/необоротні активи починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування згідно з пунктом 26 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Нагадаємо, що в цьому пункті йдеться про те, що тимчасово (на період виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України товарів (крім підакцизних) та надання послуг, якщо такі товари/послуги оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до цих програм.
Міндоходів пояснює, що платник ПДВ в доповнення до податкової накладної, складеної при постачанні звільненого від оподаткування товару/послуги, виписує додаткову податкову накладну на суму донарахованого ПДВ. Обидва примірники цієї податкової накладної залишаються в особи, що їх виписала.
У рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (покупця)» проставляється нуль.
У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається тип причини: «09 — Постачання для операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ».