Коригування ПДВ при здійсненні звільнених від оподаткування операцій

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міністерство доходів і зборів України надало роз’яснення щодо порядку коригування податкового кредиту з ПДВ у разі використання придбаних товарів у звільнених від оподаткування ПДВ операціях

Міністерство доходів і зборів України надало роз’яснення щодо порядку коригування податкового кредиту з ПДВ у разі використання придбаних (імпортованих) товарів у звільнених від оподаткування ПДВ операціях.

Платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання за товарами/послугами/необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги/необоротні активи починають використовуватися в операціях, звільнених від оподаткування згідно з пунктом 26 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Нагадаємо, що в цьому пункті йдеться про те, що тимчасово (на період виконання програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні) звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України товарів (крім підакцизних) та надання послуг, якщо такі товари/послуги оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до цих програм.

Міндоходів пояснює, що платник ПДВ в доповнення до податкової накладної, складеної при постачанні звільненого від оподаткування товару/послуги, виписує додаткову податкову накладну на суму донарахованого ПДВ. Обидва примірники цієї податкової накладної залишаються в особи, що їх виписала.

У рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ (покупця)» проставляється нуль.

У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається тип причини: «09 — Постачання для операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ».


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12024

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52401

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34014

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді