Затверджено Порядок обміну інформацією між Міністерством доходів і зборів України, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, який визначає механізм обміну інформацією між суб’єктами інформаційного обміну та забезпечення реалізації їх повноважень.
Інформація, що використовується суб’єктами інформаційного обміну для виконання встановлених функцій, надається в електронному вигляді або на паперових носіях.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Обмін інформацією здійснюється на постійній основі та на підставі окремих запитів. Запит на інформацію подається на відповідному рівні інформаційного обміну. Запит у паперовому вигляді подається разом із супровідним листом.
Розділ ІІІ Порядку містить переліки даних, що надаються суб’єктами інформаційного обміну один одному. Зокрема, Міндоходів передає до ПФ (а через ПФ до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування):
- дані про взяття на облік платників ЄСВ та відомості про клас професійного ризику виробництва;
- відомості зі звітів страхувальників;
- дані про узгодження результатів перевірок;
- відомості про суми надходжень від сплати ЄСВ, фінансових санкцій та суми коштів, перерахованих на рахунки ПФУ та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- інші відомості, необхідні для виконання органами ПФУ своїх функцій.
У свою чергу Пенсійний фонд надає до Міндоходів для адміністрування ЄСВ:
- дані про пенсіонера за віком, інваліда, дату встановлення пенсії (інвалідності);
- відомості про реєстрацію (зняття з реєстрації) трудового договору між фізособою-підприємцем або іншою фізособою та працівником.
Нагадаємо, що згідно з законодавством Пенсійний фонд України формує та веде реєстр застрахованих осіб, а користувачами цього реєстру є органи доходів і зборів та фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування.