До 15 листопада великим платникам податків необхідно подати форму № 1-ОПП до органів Міндоходів

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, визначає порядок обліку платників податків у контролюючих органах та порядок формування Реєстру великих платників податків

Пунктом 64.7 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, визначає порядок обліку платників податків у контролюючих органах та порядок формування Реєстру великих платників податків (далі — Реєстр) на відповідний рік з урахуванням критеріїв, визначених ПК для великих платників податків.

Відповідно до підпункту 14.1.24 ПК великий платник податків — юридична особа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує п’ятсот мільйонів гривень або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків за платежами, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує дванадцять мільйонів гривень.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

У разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені ПК для великих платників податків.

На сьогодні чинний Порядок формування Реєстру великих платників податків, затверджений наказом Мінфіну від 11.09.2012 № 986. У той же час на суб-сайті Міндоходів України платники податків можуть ознайомитись з проектом нового наказу.

Після включення платника податків до Реєстру та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, про таке включення платник податків зобов’язаний стати на облік у контролюючому органі, що здійснює податкове супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр.

У разі отримання платником податків повідомлення про включення його до Реєстру такий платник податків зобов’язаний не пізніше 15 листопада поточного року подати до вказаного в повідомленні органу доходів і зборів за новим місцем обліку заяву за формою № 1-ОПП про взяття на облік з початку календарного року, на який сформовано Реєстр.

Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, має право приймати рішення про зміну основного місця обліку та переведення їх на облік у контролюючі органи, що здійснюють супроводження великих платників податків.

У разі відсутності за місцем реєстрації великого платника податків контролюючого органу облік такого платника податків за рішенням центрального органу виконавчої влади здійснюється або територіально найближчим контролюючим органом, що здійснює супроводження великих платників податків, або іншим контролюючим органом.

У разі прийняття рішення про переведення великого платника податків на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган, відповідні контролюючі органи зобов’язані протягом 20 календарних днів після прийняття такого рішення здійснити взяття на облік/зняття з обліку такого платника податків.

Звертаємо увагу на те, що великий платник податків, щодо якого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, прийнято рішення про переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган, після взяття його на облік за новим місцем обліку зобов’язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку в контролюючих органах, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов’язки, передбачені ПК, за новим місцем обліку.

Великі платники податків сплачують та подають звітність з ЄСВ до контролюючих органів Міністерства доходів і зборів за основним місцем обліку, тобто до органів, що здійснюють супроводження великих платників податків.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дебіторська заборгованість

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінансовій звітності — у консультації
111574

Ліцензія на зберігання пального 2025: як отримати

Кому потрібна ліцензія на зберігання пального, скільки за неї доведеться заплатити і які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, який бухгалтерський облік таких ліцензій — розбираємо
100546

Зразок заяви на відпустку 2025

Як правильно скласти заяву на відпустку за різних обставин, що в ній бажано проконтролювати бухгалтеру, зразок заяви на відпустку — все у консультації
241750

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23012

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді