Право працівника на матеріальне забезпечення у разі роботи за сумісництвом на декількох роботах зберігається

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вважає за доцільне роз’яснити, чи має працівник право на матеріальне забезпечення на підставі листка непрацездатності на роботі за сумісництвом

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вважає за доцільне роз’яснити, чи має працівник право на матеріальне забезпечення на підставі листка непрацездатності на роботі за сумісництвом, і як розрахувати допомогу, якщо він працює за сумісництвом на декількох роботах.

Відповідно до статей 34, 50 та 51 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 10.01.2011 № 2240 працівник має право на матеріальне забезпечення як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Якщо застрахована особа працює за сумісництвом, допомога у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надається на підставі копії листка непрацездатності, виданого в установленому порядку, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Якщо застрахована особа працює на декількох роботах за сумісництвом, то для призначення страхової виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності ще додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.

Відповідно до пункту 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266), розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) для застрахованих осіб, є останні 6 календарних місяців, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Згідно з пунктом 21 Порядку № 1266 середньоденна (середньогодинна) заробітна плата за місцем роботи за сумісництвом обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість відпрацьованих робочих днів (годин).

Якщо особа в розрахунковому періоді за місцем роботи за сумісництвом не працювала кілька днів, що припадають на розрахунковий період за основним місцем роботи, для розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності середньоденна (середньогодинна) заробітна плата за місцем роботи за сумісництвом обчислюється шляхом ділення нарахованої у розрахунковому періоді заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески за фактично відпрацьовані календарні місяці (відпрацьований час), на кількість робочих днів (годин) за місцем роботи за сумісництвом.

У цьому разі сумарна заробітна плата, з якої розраховуються страхові виплати, за місцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розмір максимальної величини (граничної суми) заробітної плати, з якого сплачуються внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
33996

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7417

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді