Робоча ситуація дня: Подаємо звіт з ЄСВ до податкових органів за новими формами

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Міндоходів затвердило новий порядок звітування з ЄСВ. Які його нововведення?

Міндоходів затвердило новий порядок звітування з ЄСВ. Які його нововведення?

Хоча в переважній більшості нові Правила формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджені наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454) не змінились від попередніх, все ж відмінності є.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Головним нововведенням стала заміна органу, куди доведеться подавати звітність. На зміну органам Пенсійного фонду прийшли органи Міндоходів. Отже, вже за вересень 2013 року страхувальникам доведеться крокувати зі звітами до територіальних органів Міндоходів.

А от способи подачі звітів не змінили. Як і раніше їх подають:

в електронній формі засобами електронного зв’язку;

на паперових носіях із електронною формою звітності;

на паперових носіях без електронної форми звіту, якщо у страхувальника працює не більше 5 застрахованих осіб.

Звіт, надісланий поштою не буде вважатись поданим.

Зверніть увагу, що відповідно до нових правил у електронних звітах поля напроти таблиць звіту з ЄСВ які не подаються до податкового органу, залишаються незаповненими. При цьому на паперових носіях потрібно проставляти прочерки.

До речі строки подачі звітності не змінились. Як і раніше роботодавці звітуватимуть протягом 20 календарних днів, що настають за звітним місяцем. Для інших категорій страхувальників граничні дати залишились старими.

Нововведення у заповненні таблиць 5 та 6 звіту з ЄСВ

До Таблиці 5 Звіту з ЄСВ додано графу 8 «Договір ЦПХ за основним місцем роботи». Слід ставити «1», коли укладено ЦПХ з працівником за основним місцем його роботи. Якщо ж такий дохід проходить повз його основного місця роботи, то тут варто проставити «0».

Таблицю 6 звіту з ЄСВ доповнено новими кодами типу нарахувань. Проте застосовувати їх будуть тільки податкові органи, коли донарахують або зменшать суму ЄСВ на суму зарплати за попередні звітні періоди.

Так, кодом 11 позначатимуть зарплату, за якою донараховано суму внеску, за кодом 12 — зарплату на зменшено зайво нараховану суму ЄСВ.

У таблицю 6 додано нову графу. Відтепер для календарних днів відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами встановлена окрема графа 16.

У Порядку № 454 не міститься вимоги щодо подання звіту особами, які на підставі частини третьої статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV здійснюють доплату щоб сума внеску була не менше мінімальної.

Отже, кардинальних змін до порядку звітування з ЄСВ Міндоходів не вносили. Так, що платникам податків та зборів потрібно тільки звикнути до нових адміністраторів збору.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір з ФОПом: що треба знати у 2025 році

Платите гроші ФОПу? Наприклад, замовили послуги у ФОПа, все оплатили, а потім виявилося, що потрібно було сплатити ще й ПДФО та військовий збір. Розповімо, що треба знати, щоб уникнути таких ситуацій і зробити все правильно
87

Курси бухгалтерів онлайн: навчайтеся дистанційно з Вищою школою Головбуха

Бухгалтерські курси онлайн — це можливість підвищити кваліфікацію, оновити знання або опанувати нову спеціальність. У Вищій школі Головбуха ви знайдете програми для різного рівня підготовки: курси бухгалтерського обліку, курси головного бухгалтера, навчання для бухгалтерів ФОП і багато іншого
18337

Відображаємо в обліку штрафні санкції

За боргами слід платити, взяті зобов’язання виконувати. Штраф, пеня, неустойка — це покарання за невиконання свого обов’язку. Окрім них є й відшкодування інших втрат, яких зазнала друга сторона, наприклад, інфляції. Як же відобразити в обліку штрафи й пеню, що виникають за господарськими договорами, а також під час сплати податків і зборів — у консультації
145667

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування — це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
113893

Рахунок-фактура: зразок

Маєте справу з рахунком-фактурою у внутрішніх операціях чи інвойсом у ЗЕД — пам’ятайте, що не кожен рахунок має статус первинного документа, і не за кожним рахунком відбувається оплата. Які умови треба виконати, аби рахунок вважався первинним документом, рахунок фактура бланк — у консультації
209745

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді