Верховна Рада заборонила використання реклами у маркуванні лікарських засобів

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» (щодо маркування лікарських засобів) від 12.04.2024 № 11172

Верховна Рада заборонила використання реклами у маркуванні лікарських засобів

Закон спрямований на гармонізацію вимог національного законодавства в цій сфері до вимог, що діють у ЄС.

Змінами до Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 123/96-ВР унеможливлюють спекуляції на ціні одних і тих же препаратів, які на ринок виходять під різними брендами. Той, хто захоче випускати відомі ліки під власною торговою маркою, повинен або надати електронне досьє, що належить виробнику, і виробник повинен офіційно його передати продавцю, або пройти такі самі дослідження й випробовування, які проходив завод, коли виробляє якісь ліки.

Про це розповів народний депутат, голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За його словами, також найближчим часом у Раді розглядатимуть цілий пакет законів, що регулюватимуть фармацевтичну галузь, зокрема дистрибуцію та роздрібну торгівлю.

Як підкреслив народний депутат, вже майже готовий для реєстрації і розгляду профільним Комітетом закон про фармацевтичну послугу, про аптечні мережі та ще багато змін, які спрямовані на гармонізацію українського законодавства з європейськими нормами.

За інформацією ВРУ


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
34

Гарантії працівникам-донорам: відповіді на запитання бухгалтерів

У статті — відповіді на запитання бухгалтерів стосовно гарантій працівникам-донорам. Знатимете права й обов’язки як працівників, що мають намір стати донорами крові, так і роботодавця. З’ясуєте нюанси увільнення й зарплатних розрахунків. Додатково отримаєте бухоблікові інструкції
46

Зарядні станції та повербанки — в обліку ЗОЗ

Крок за кроком на зразках облікуємо надходження й експлуатацію повербанків і зарядних станцій. Це один із видів обладнання для стабільної роботи ЗОЗ за кризових умов. Обов’язковий мінімум — генератори та безперебійники. Тренд — сонячні станції. Але багато кого зігріватимуть булер’яни. На всі випадки маємо бухоблікові рішення
217

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам.
9025

Як відкоригувати податкову накладну, якщо ЗОЗ повертає кошти НСЗУ

ЗОЗ отримав претензію від НСЗУ. Треба повернути кошти за кілька місяців із різних періодів. Після певних місяців уже минуло три роки. Чи потрібні розрахунки коригування? Якщо так, як їх скласти?
85

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді