В якому форматі запрацює економічне бронювання і коли

Систему бронювання змінять за принципом «воюй або працюй». Проте з'являться «червоні» лінії. Це означає, що відкупитися від мобілізації буде неможливо

В якому форматі запрацює економічне бронювання і коли

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції, яка відбулась 10 вересня 2024 року.

За його словами, перед запровадженням нових правил консультуються з військовими та бізнесом. «Мають бути дуже справедливі, прозорі, зрозумілі правила бронювання і відповідь, чому заброньований той або інший працівник на тій або іншій посаді, чому він не йде воювати», — наголосив прем'єр.

Станом на сьогодні рішенням уряду визначили певний підхід до бронювання людей. Існує низка параметрів. Вони стосуються критичних підприємств, ОПК, дефіцитних професій. Є інші принципи - відсутність заборгованості по сплаті податків або рівень сплати податків, не нижче середньої по галузі має бути рівень зарплати — та інші критерії, які використовують для бронювання людей в Україні.

Очільник уряду запропонував відійти від формулювання «економічне бронювання». За словами Дениса Шмигаля, «воно не зовсім правильне». Тому, він вважає, що треба знайти порозуміння в час війни, як правильно підтримувати нашу економіку, як правильно виводити з тіні тих, хто працює все ще сьогодні з конвертами.

І економічне бронювання — це не зовсім те, що вкладають у принцип «воюй або працюй».

«Коли ми говоримо про принцип «воюй або працюй», ми хочемо вдосконалити цей підхід до бронювання. Сьогодні ми шукаємо шлях, як вирішити три проблеми: створення додаткових робочих місць, підвищення заробітних плат, питання повернення українців в Україну», - підсумував прем'єр.

Щодо строків впровадження нових правил бронювання прем'єр-міністр зауважив: «Думаю, що найближчим часом ми їх запровадимо. Це не буде щось сенсаційне, це будуть зміни існуючих параметрів бронювання для українців».

За інформацією КМУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
13971

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113512

Повідомлення про прийняття працівника на роботу: як заповнити

Якщо не подасте в податкову повідомлення про прийняття працівника на роботу, ризикуєте заплатити штраф у розмірі однієї МЗП. А це — 8000 грн у 2025 році. За нашими підказками та зразком заповните повідомлення про прийняття на роботу
176667

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
866

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді