Мінсоцполітики внесло зміни до Інструкції з надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі та цільової позики за рахунок сум адміністративно-господарських санкцій та пені, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженої наказом Мінпраці від 06.09.2010 № 270.
Зокрема, з переліку документів, які необхідно подавати роботодавцям разом із заявою для отримання фінансової допомоги, цільової позики виключено:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- виписку або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців;
- копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств, організацій України (ЄДРПОУ), засвідчену підписом та скріплену печаткою підприємства;
- податковий звіт про прибуток, що звільняється від оподаткування.
Крім цього, затверджено форму заяви громадської організації інвалідів про надання підприємству, організації дозволу на право користування пільгами з оподаткування.
Нагадаємо, що підприємство, щоб отримати дозвіл на пільги, має відповідати наступним критеріям:
- кількість інвалідів має становити не менше ніж 50% від середньооблікової кількості штатних працівників підприємства;
- фонд оплати праці інвалідів має складати не менше ніж 25% загальної суми витрат на оплату праці.
Відповідно до змін повноваження Комісії щодо визначення доцільності надання державної допомоги підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів (у вигляді пільг з оподаткування, поворотної та безповоротної фінансової допомоги, позик, дотацій тощо) покладено на Мінсоцполітики, а також обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації, Міністерство соціальної політики АРК.
Змінився також і сам механізм визначення доцільності та прийняття рішення про надання заявнику-роботодавцю, заснованому громадською організацією інвалідів, фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі та цільової позики.
Зокрема, встановлено, що питання стосовно прийняття рішень про доцільність надання роботодавцям дозволу на право користування пільгами з оподаткування, відмови у його наданні чи скасування дозволу мають розглядатись з урахуванням відповідних показників соціальної значимості таких підприємств.
Так, за наявності декількох заявників-роботодавців із найбільшими результативними показниками пріоритет надається тому з них, хто забезпечить їх досягнення в рамках реалізації високотехнологічних інвестиційних проектів у депресивних регіонах.
Наказ набере чинність з дня його офіційного опублікування.