Взяття підприємців на облік як платників ЄСВ у новий спосіб

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

З 01.10.2013 запрацював новий Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

З 01.10.2013 запрацював новий Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ), який визначає:

  • взяття на облік, внесення змін до облікових даних та зняття з обліку платників ЄСВ;
  • надання органам доходів і зборів відомостей про клас професійного ризику виробництва Фондом нещасних випадків;
  • надання Пенсійному фонду України та фондам соцстраху даних про взяття/зняття з обліку платників ЄСВ;
  • форми документів, які подаються юр- та фізособами для взяття/зняття з обліку в органах доходів і зборів тощо.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Нагадаємо, що це пов’язано з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 № 406-VII, яким внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI в частині передачі функцій щодо адміністрування ЄСВ та ведення реєстру страхувальників Міністерству доходів і зборів України.

Зазначений Порядок поширюється на таких платників ЄСВ, як: роботодавці (юрособи та фізособи — підприємці; фізособи, які мають найманих праціників або працюють із фізособами за цивільно-правовими договорами), самозайняті особи.

Взяття на облік платників ЄСВ здійснюється органом доходів і зборів шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників.

Зокрема, юрособи (їх відокремлені підрозділи) та підприємці беруться на такий облік під час реєстрації як суб’єкти господарювання за своїм місцезнаходженням чи місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей органом доходів і зборів.

Відомості про реєстрацію платниками ЄСВ та про віднесення до класу професійного ризику відповідні суб’єкти господарювання отримують у надісланій (виданій) ним виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Разом з тим затверджено Положення про реєстр страхувальників, яке визначає організацію ведення реєстру страхувальників для забезпечення ведення обліку платників ЄСВ в органах доходів і зборів, їх ідентифікації, накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про платників ЄСВ, порядок надання інформації з реєстру страхувальників суб’єктам інформаційних відносин.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305833

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
621

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79166

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
720521

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді