Нові правила адаптовані до регламентів Європейського Союзу та враховують міжнародні та євроінтеграційні зобов’язання України. Зокрема за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Це сприятиме просуванню продукції українських виробників на європейські ринки під торговельними марками, зареєстрованими за європейськими стандартами.
Правила регламентують:
- хто має право подати заявку;
- перелік документів для заявника;
- процедури подання міжнародних торговельних марок за Мадридською системою реєстрації;
- особливості проведення експертизи заявок, поданих за національною та міжнародною процедурами.
Правилами також:
- врегульовують питання подання електронних заявок та проведення їх експертизи;
- передбачають реєстрацію таких видів торговельних марок — звукові, позиційні, орнаментні, рухові, голографічні, мультимедійні, а також особливості реєстрації кольору та комбінації кольорів;
- визначають порядок перевірки факту застосування щодо заявника або держави заявника санкцій, а також правові наслідки застосованих санкцій.
Наказ Мінекономіки від 06.08.2024 № 19889, із змінами і доповненнями, внесеними наказом Мінекономіки від 20.08.2024 № 21655, набрав чинності 18.09.2024 — це день, коли накази опублікував «Офіційний вісник України» № 80.
Одночасно визнали таким, що втратив чинність наказ Державного патентного відомства України «Про затвердження Правил складання і подання заявки на видачу свідоцтва України на знак для товарів і послуг» від 28.07.1995 № 116.