Перебування за кордоном та отримання житлової субсидії: відповіді на актуальні запитання

Сьогодні чимало українців змушені рятуватися від війни за кордоном. Як у такому випадку призначають / виплачують житлову субсидію? ПФУ підготував відповіді на актуальні запитання

Перебування за кордоном та отримання житлової субсидії: відповіді на актуальні запитання

Член домогосподарства перебуває за кордоном понад 60 днів, чи призначать такому домогосподарству житлову субсидію?

При зверненні за призначенням житлової субсидії заявник зазначає, що один з членів домогосподарства на час подання заяви перебуває за кордоном понад 60 днів. Таку особу для обрахунку субсидії до складу домогосподарства не включають. Тож соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування на нього не розраховують і доходи під час призначення житлової субсидії не враховують.

Таким чином, житлову субсидію призначають домогосподарству без врахування особи, яка перебуває за кордоном понад 60 днів.

Водночас якщо особи, які звернулися за призначенням субсидії, та не повідомили орган ПФУ про перебування будь-кого з членів домогосподарства за кордоном понад 60 днів, а субсидію обчислили з урахуванням цієї людини (і норми та нормативи розрахували, і доходи врахували), то виплату житлової субсидії припиняють. Надміру виплачені кошти одержувач повертає.

Чи повинен одержувач житлової субсидії повідомляти про виїзд члена домогосподарства за кордон?

Одержувач житлової субсидії протягом 30 днів має повідомити ПФУ про факт, який вливає на призначення житлової субсидії, у тому числі про перебування за кордоном особи зі складу домогосподарства або члена сім’ї особи зі складу домогосподарства сукупно понад 60 днів у періоді, на який призначили субсидію. Наприклад, з 01.05.2024 до 30.04.2025 — у разі автоматичного призначення або з місяця звернення особи до 30.04.2025.

Отримувачі субсидій на територіях адміністративно-територіальних одиниць Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Києва мають обов’язок поінформувати про перебування члена домогосподарства, який перебуває за кордоном понад 60 днів, упродовж місяця після припинення (скасування) воєнного стану в Україні (п. 90 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848).

Які наслідки можуть бути для одержувача житлової субсидії, якщо він вчасно не повідомив про перебування члена домогосподарства за кордоном?

У разі виявлення органом ПФУ факту перебування члена домогосподарства за кордоном у період отримання житлової субсидії, тим домогосподарствам, які мали обов’язок повідомити про такий факт (тобто за виключенням мешканців вищезазначених адміністративно-територіальних одиниць), виплату житлової субсидії припиняють.

У такому випадку житлову субсидію домогосподарству можуть призначити за новим зверненням з початку опалювального або неопалювального сезону.

За інформацією ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовують у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів, а також в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
8963

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3384

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
452413

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
216863

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді