ДПС, завдяки взаємодії з сервісними центрами МВС, проаналізувала інформацію щодо кількості осіб, які проходили підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації водіїв та внесені акредитованими суб’єктами господарювання (СГ) до Єдиного державного реєстру МВС.
За результатами аналізу отриманої інформації щодо кількості осіб, які пройшли навчання і були допущені до екзаменів та порівнянні її із задекларованими сумами доходу СГ з вартістю такого навчання в розрізі категорій виявили, що фактичні обсяги задекларованих розрахунків і доходу значно менші від кількісного математичного співставлення учнів та вартості навчання.
Зазначене прямо вказує на високу ймовірність проведення розрахунків у готівковій формі без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО/ПРРО) та/або отримання оплати за навчання в безготівковій формі з використанням реквізитів третіх осіб.
ГУ ДПС у регіонах упродовж серпня — вересня 2024 року здійснили контрольно-перевірочні заходи відносно СГ, які надають послуги навчання з підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації водіїв транспортних послуг та виявили наведені недоліки.
Під час проведення фактичних перевірок встановили факти:
- здійснення розрахунків без застосування РРО/ПРРО;
- повідомлення органів ДПС не про всі об’єкти оподаткування, через які провадиться діяльність;
- ненадання в повному обсязі документів, які належать до предмету перевірки;
- використання праці найманих осіб, без оформлення з ними трудових відносин.
У складених актах перевірок зафіксували порушення на загальну суму 5,23 млн грн.
ДПС вкотре наголошує, щоб уникнути штрафних (фінансових) санкцій, при здійсненні господарської діяльності дотримуйтеся вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.