НБУ розпочинає заміну банкнот 50 та 200 грн старого зразка

Із 1 листопада 2024 року НБУ розпочне поступову заміну банкнот номіналами 50 та 200 гривень зразків 2003—2007 років (тобто старого зразка) на банкноти аналогічних номіналів сучасного покоління (зразка 2014 року та наступних років випуску)

НБУ розпочинає заміну банкнот 50 та 200 грн старого зразка

Громадянам не потрібно їх спеціально обмінювати.

Вони можуть без обмежень продовжувати розраховуватися банкнотами старого зразка, оскільки ті залишатимуться дійсними платіжними засобами.

Як відбуватиметься поступова заміна?

Із 1 листопада 2024 року НБУ спільно з банками поступово вилучатиме з готівкового обігу України зазначені банкноти, зокрема: 

  • банки не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій;
  • Національний банк припинить видавати ці банкноти банкам, інкасаторським компаніям та компаніям з оброблення готівки.

Потрапляючи в банки, банкноти номіналами 50 та 200 грн старого зразка не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку для подальшого їх перерахування та утилізації.

Водночас заміна банкнот номіналами 50 та 200 грн старого зразка на сучасні, з посиленою системою захисту, не вплине на готівкові розрахунки громадян, їм не потрібно вживати додаткових заходів для обміну.

Для чого замінювати банкноти попереднього покоління?

Нацбанк з метою підвищення якості готівки в обігу комплексно працює над оптимізацією готівкового обігу та послідовно замінює в обігу всі банкноти попередніх років на більш сучасні та захищені.

Так, заміна банкнот номіналами 50 та 200 гривень старого зразка завершить цей процес. Як наслідок, банкнотно-монетний ряд гривні міститиме лише грошові знаки сучасного покоління. Це посилить якість та надійність готівкової національної валюти, що перебуває в обігу.

Цей процес відбувається поступово та не створює незручностей для готівкових розрахунків, водночас приносить користь і державі, і банкам, і торговельним мережам, і громадянам.

Наразі вже триває поступове вилучення з обігу та заміна банкнот номіналами:

  • 1 та 2 гривні зразків 2003—2007 років — із 1 жовтня 2020 року;
  • 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003–2007 років — із 1 січня 2023 року;
  • 500 гривень — із 1 серпня 2024 року.

Джерело: НБУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Поворотна фінансова допомога: бухгалтерські проводки

У консультації розглянемо, що таке поворотна фінансова допомога, поворотна фінансова допомога від засновника, чим вона відрізняється від звичайної позики. Дізнаємося, чи оподатковується поворотна фінансова допомога, що із її дисконтуванням і багато інших важливих аспектів
304170

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Облік безнадійної дебіторської заборгованості. Списання безнадійної дебіторки через резерв та без нього. Приклади бухгалтерських проведень зі списання безнадійної дебіторської заборгованості. Виправлення помилок, якщо безнадійну дебіторку не списали. Вплив списання дебіторської заборгованості на податок на прибуток
200543

«Призначення платежу»: що писати для різних платежів

Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
33766

Агентський договір: зразок

Агент — це посередник, який шукає клієнта для замовника. Укладений з агентом договір визначає його права, обов’язки, правила оплати його послуг. Як скласти агентський договір, що у ньому слід передбачити, чи треба довіреність, документація агентської діяльності, зразок агентського договору — все це знайдете в огляді
24555

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді