Законодавство України не містить чіткого визначення понять «робочий день» і «робочий час». Разом з цим Мінсоцполітики роз’яснило, що робочий час – це час, упродовж якого працівник повинен виконувати обов’язки за трудовим договором. Режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлює роботодавець самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, встановлених чинним законодавством, Генеральною та Галузевою угодами (лист Мінсоцполітики від 22.06.2007 № 199/13/116-07).
Відсутність можливості забезпечити присутність посадовців ДПС за місцезнаходженням платника з огляду на графік роботи підприємства, відмінний від загальноприйнятого, не може бути підставою для складання відповідних актів про недопущення контролерів до проведення перевірки. За умови, що платник виконує законні вимоги податківців, не перешкоджає їх законній діяльності та надає у повному обсязі документи, пов’язані з предметом перевірки, а також виконує інші обов’язки, передбачені статтею 16 Податкового кодексу України (ПК).
Посадові та службові особи контролюючих органів зобов’язані, зокрема дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з ПК та іншими законами України, іншими нормативними актами, забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій та не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій (п. 21.1 ПК).
Отже, працівники ДПС мають право здійснювати документальні (планові або позапланові; виїзні) чи фактичні перевірки протягом строку, який визначений у направленні на перевірку з урахуванням правил внутрішнього трудового розпорядку платника.