Мінфін розробив окрему декларацію з орендної плати за земельні ділянки с/г призначення держвласності

Із проєктом наказу та формою декларації можете ознайомитись на сайті ДПС

Мінфін розробив окрему декларацію з орендної плати за земельні ділянки с/г призначення держвласності

ДПС оприлюднила проєкт наказу Мінфіну, яким затверджують форму Податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120-1 глави 19 розділу ІV Земельного кодексу України, у тому числі:

  • розрахунок суми орендної плати;
  • розрахунок (уточнення) податкового зобов’язання.

Земельна ділянка державної власності, що належала на праві постійного користування державному підприємству, переходить до акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100% акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення такого державного підприємства і є його правонаступником, на праві оренди строком на 50 років.

Орендну плату в такому разі встановлюють у розмірі не менше 12% нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Якщо нормативну грошову оцінку земельної ділянки не провели, — не менше 12% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АР Крим або області (п. 1 ст. 120-1 глави 19 розділу ІV Земельного кодексу України; далі — ЗК).

До складу доходів загального  фонду держбюджету зараховують 90% орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120-1 глави 19 розділу ІV ЗК (Закон України від 08.05.2024 № 3683-IX).

Платники — юридичні особи складають та подають до контролюючих органів декларації з плати за землю і сплачують узгоджені податкові зобов’язання до місцевих бюджетів за кодами класифікації доходів 18010600 «Земельний податок з юридичних осіб» та 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб».

Класифікацію доходів бюджету доповнили новим кодом 18011200 «Орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120-1 Земельного кодексу України» (далі — плата за с/г землі) наказом Мінфіну від 10.07.2024 № 335.

Справляння плати за с/г землі передбачає з загального обсягу задекларованої орендної плати виокремлення суми податкового зобов’язання за земельні ділянки, які одночасно відповідають таким критеріям:

  • землі державної власності;
  • землі сільськогосподарського призначення.

Декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затвердив Мінфін наказом від 16.06.2015 № 560.

Форма передбачає визначення податкового зобов’язання з орендної плати для його зарахування на код класифікації доходів бюджету 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб» та не передбачає можливості виокремлення податкових зобов’язань з плати за с/г землі.

Отже, проєкт наказу забезпечить справляння плати за с/г землі для їх зарахування на окремий код класифікації доходів бюджету (18011200 «Орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 1201 Земельного кодексу України»).

У разі затвердження документ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5686

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17544

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4718

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
891

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
66

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді