Мінфін розробив окрему декларацію з орендної плати за земельні ділянки с/г призначення держвласності

Із проєктом наказу та формою декларації можете ознайомитись на сайті ДПС

Мінфін розробив окрему декларацію з орендної плати за земельні ділянки с/г призначення держвласності

ДПС оприлюднила проєкт наказу Мінфіну, яким затверджують форму Податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120-1 глави 19 розділу ІV Земельного кодексу України, у тому числі:

  • розрахунок суми орендної плати;
  • розрахунок (уточнення) податкового зобов’язання.

Земельна ділянка державної власності, що належала на праві постійного користування державному підприємству, переходить до акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, 100% акцій (часток) у статутному капіталі якого належать державі, яке утворилося шляхом перетворення такого державного підприємства і є його правонаступником, на праві оренди строком на 50 років.

Орендну плату в такому разі встановлюють у розмірі не менше 12% нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Якщо нормативну грошову оцінку земельної ділянки не провели, — не менше 12% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АР Крим або області (п. 1 ст. 120-1 глави 19 розділу ІV Земельного кодексу України; далі — ЗК).

До складу доходів загального  фонду держбюджету зараховують 90% орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120-1 глави 19 розділу ІV ЗК (Закон України від 08.05.2024 № 3683-IX).

Платники — юридичні особи складають та подають до контролюючих органів декларації з плати за землю і сплачують узгоджені податкові зобов’язання до місцевих бюджетів за кодами класифікації доходів 18010600 «Земельний податок з юридичних осіб» та 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб».

Класифікацію доходів бюджету доповнили новим кодом 18011200 «Орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120-1 Земельного кодексу України» (далі — плата за с/г землі) наказом Мінфіну від 10.07.2024 № 335.

Справляння плати за с/г землі передбачає з загального обсягу задекларованої орендної плати виокремлення суми податкового зобов’язання за земельні ділянки, які одночасно відповідають таким критеріям:

  • землі державної власності;
  • землі сільськогосподарського призначення.

Декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затвердив Мінфін наказом від 16.06.2015 № 560.

Форма передбачає визначення податкового зобов’язання з орендної плати для його зарахування на код класифікації доходів бюджету 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб» та не передбачає можливості виокремлення податкових зобов’язань з плати за с/г землі.

Отже, проєкт наказу забезпечить справляння плати за с/г землі для їх зарахування на окремий код класифікації доходів бюджету (18011200 «Орендна плата за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 1201 Земельного кодексу України»).

У разі затвердження документ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1350

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28631

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді