Чи отримає Закон про підвищення податків статус «Повернуто з підписом від Президента України»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі поділився роздумами щодо подальшої долі Закону про підвищення податків (законопроєкт від 30.08.2024 № 11416-д). Станом на 05.11.2024 документ все ще не підписаний Президентом України і не опублікований

Чи отримає Закон про підвищення податків статус «Повернуто з підписом від Президента України»

Законом, зокрема, планують підвищити ставку військового збору (ВЗ) та запровадити сплату ВЗ для платників єдиного податку.

Як зауважив нардеп, що Верховна Рада дуже поспішала з його прийняттям. Проте вже майже три тижні документ очікує на підпис Президента, і поки що його подальша доля невідома.

«Припустимо, Президент з якоїсь причини вирішив не підписувати закон. У цьому році це десь лише 10—15 млрд грн, що багато — але, думаю, на внутрішньому ринку якось переб'ємось», — зауважив нардеп.

Железняк також зазначив, що у 2025 році з цим буде проблема, оскільки цей закон порахований у Держбюджеті-2025. Від Закону про підвищення податків вже закладено 120 млрд грн доходів.

І ось тепер після першого читання проєкту Держбюджету до наступного тижня Кабмін має передати до ВРУ текст Держбюджету-2025 на друге читання.

Тому постає запитання: як тоді виходити із ситуації, якщо закон так і не буде підписаний?

Железняк вважає, що тут або треба тоді видатки скорочувати, або якось балансувати. Якщо все ж таки закон не підпишуть, то виходить, що на 120 млрд треба буде забрати саме з оборонних видатків (адже вони фінансуються саме податками).

Проте сам нардеп має сумніви щодо цього і розглядає два варіанти:

  1. Або збільшать на відповідну суму внутрішні запозичення (типу як trade-in з банками за те, що податок їм не підняли знову).
  2. Або розраховують на ту частину фінансування військових видатків, яка йде у 50 млрд дол. від G7 (3 млрд дол. від британців та начебто десь 10 млрд дол. від США).

«Тільки є проблема — і перший, і другий сценарій НЕ спрацюють! Мало того, на 110% створять нам одразу проблеми з МВФ та іншими партнерами. Прям одразу», — остеріг нардеп. А враховуючи, що фінансування 50 млрд дол. G7 прямо привʼязано до виконання МВФ, то … теж не спрацює.

Тому, на думку Ярослава Железняка, закон в результаті Володимир Зеленський підпише.

Закон відповідно знову вступить в силу по факту вже «заднім числом» у листопаді.

За інформацією Ярослава Железняка


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12031

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді