Чи отримає Закон про підвищення податків статус «Повернуто з підписом від Президента України»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі поділився роздумами щодо подальшої долі Закону про підвищення податків (законопроєкт від 30.08.2024 № 11416-д). Станом на 05.11.2024 документ все ще не підписаний Президентом України і не опублікований

Чи отримає Закон про підвищення податків статус «Повернуто з підписом від Президента України»

Законом, зокрема, планують підвищити ставку військового збору (ВЗ) та запровадити сплату ВЗ для платників єдиного податку.

Як зауважив нардеп, що Верховна Рада дуже поспішала з його прийняттям. Проте вже майже три тижні документ очікує на підпис Президента, і поки що його подальша доля невідома.

«Припустимо, Президент з якоїсь причини вирішив не підписувати закон. У цьому році це десь лише 10—15 млрд грн, що багато — але, думаю, на внутрішньому ринку якось переб'ємось», — зауважив нардеп.

Железняк також зазначив, що у 2025 році з цим буде проблема, оскільки цей закон порахований у Держбюджеті-2025. Від Закону про підвищення податків вже закладено 120 млрд грн доходів.

І ось тепер після першого читання проєкту Держбюджету до наступного тижня Кабмін має передати до ВРУ текст Держбюджету-2025 на друге читання.

Тому постає запитання: як тоді виходити із ситуації, якщо закон так і не буде підписаний?

Железняк вважає, що тут або треба тоді видатки скорочувати, або якось балансувати. Якщо все ж таки закон не підпишуть, то виходить, що на 120 млрд треба буде забрати саме з оборонних видатків (адже вони фінансуються саме податками).

Проте сам нардеп має сумніви щодо цього і розглядає два варіанти:

  1. Або збільшать на відповідну суму внутрішні запозичення (типу як trade-in з банками за те, що податок їм не підняли знову).
  2. Або розраховують на ту частину фінансування військових видатків, яка йде у 50 млрд дол. від G7 (3 млрд дол. від британців та начебто десь 10 млрд дол. від США).

«Тільки є проблема — і перший, і другий сценарій НЕ спрацюють! Мало того, на 110% створять нам одразу проблеми з МВФ та іншими партнерами. Прям одразу», — остеріг нардеп. А враховуючи, що фінансування 50 млрд дол. G7 прямо привʼязано до виконання МВФ, то … теж не спрацює.

Тому, на думку Ярослава Железняка, закон в результаті Володимир Зеленський підпише.

Закон відповідно знову вступить в силу по факту вже «заднім числом» у листопаді.

За інформацією Ярослава Железняка


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274882

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310727

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138171

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80400

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді