Чи отримає Закон про підвищення податків статус «Повернуто з підписом від Президента України»

Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі поділився роздумами щодо подальшої долі Закону про підвищення податків (законопроєкт від 30.08.2024 № 11416-д). Станом на 05.11.2024 документ все ще не підписаний Президентом України і не опублікований

Чи отримає Закон про підвищення податків статус «Повернуто з підписом від Президента України»

Законом, зокрема, планують підвищити ставку військового збору (ВЗ) та запровадити сплату ВЗ для платників єдиного податку.

Як зауважив нардеп, що Верховна Рада дуже поспішала з його прийняттям. Проте вже майже три тижні документ очікує на підпис Президента, і поки що його подальша доля невідома.

«Припустимо, Президент з якоїсь причини вирішив не підписувати закон. У цьому році це десь лише 10—15 млрд грн, що багато — але, думаю, на внутрішньому ринку якось переб'ємось», — зауважив нардеп.

Железняк також зазначив, що у 2025 році з цим буде проблема, оскільки цей закон порахований у Держбюджеті-2025. Від Закону про підвищення податків вже закладено 120 млрд грн доходів.

І ось тепер після першого читання проєкту Держбюджету до наступного тижня Кабмін має передати до ВРУ текст Держбюджету-2025 на друге читання.

Тому постає запитання: як тоді виходити із ситуації, якщо закон так і не буде підписаний?

Железняк вважає, що тут або треба тоді видатки скорочувати, або якось балансувати. Якщо все ж таки закон не підпишуть, то виходить, що на 120 млрд треба буде забрати саме з оборонних видатків (адже вони фінансуються саме податками).

Проте сам нардеп має сумніви щодо цього і розглядає два варіанти:

  1. Або збільшать на відповідну суму внутрішні запозичення (типу як trade-in з банками за те, що податок їм не підняли знову).
  2. Або розраховують на ту частину фінансування військових видатків, яка йде у 50 млрд дол. від G7 (3 млрд дол. від британців та начебто десь 10 млрд дол. від США).

«Тільки є проблема — і перший, і другий сценарій НЕ спрацюють! Мало того, на 110% створять нам одразу проблеми з МВФ та іншими партнерами. Прям одразу», — остеріг нардеп. А враховуючи, що фінансування 50 млрд дол. G7 прямо привʼязано до виконання МВФ, то … теж не спрацює.

Тому, на думку Ярослава Железняка, закон в результаті Володимир Зеленський підпише.

Закон відповідно знову вступить в силу по факту вже «заднім числом» у листопаді.

За інформацією Ярослава Железняка


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103669

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді