Чи отримає Закон про підвищення податків статус «Повернуто з підписом від Президента України»

Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі поділився роздумами щодо подальшої долі Закону про підвищення податків (законопроєкт від 30.08.2024 № 11416-д). Станом на 05.11.2024 документ все ще не підписаний Президентом України і не опублікований

Чи отримає Закон про підвищення податків статус «Повернуто з підписом від Президента України»

Законом, зокрема, планують підвищити ставку військового збору (ВЗ) та запровадити сплату ВЗ для платників єдиного податку.

Як зауважив нардеп, що Верховна Рада дуже поспішала з його прийняттям. Проте вже майже три тижні документ очікує на підпис Президента, і поки що його подальша доля невідома.

«Припустимо, Президент з якоїсь причини вирішив не підписувати закон. У цьому році це десь лише 10—15 млрд грн, що багато — але, думаю, на внутрішньому ринку якось переб'ємось», — зауважив нардеп.

Железняк також зазначив, що у 2025 році з цим буде проблема, оскільки цей закон порахований у Держбюджеті-2025. Від Закону про підвищення податків вже закладено 120 млрд грн доходів.

І ось тепер після першого читання проєкту Держбюджету до наступного тижня Кабмін має передати до ВРУ текст Держбюджету-2025 на друге читання.

Тому постає запитання: як тоді виходити із ситуації, якщо закон так і не буде підписаний?

Железняк вважає, що тут або треба тоді видатки скорочувати, або якось балансувати. Якщо все ж таки закон не підпишуть, то виходить, що на 120 млрд треба буде забрати саме з оборонних видатків (адже вони фінансуються саме податками).

Проте сам нардеп має сумніви щодо цього і розглядає два варіанти:

  1. Або збільшать на відповідну суму внутрішні запозичення (типу як trade-in з банками за те, що податок їм не підняли знову).
  2. Або розраховують на ту частину фінансування військових видатків, яка йде у 50 млрд дол. від G7 (3 млрд дол. від британців та начебто десь 10 млрд дол. від США).

«Тільки є проблема — і перший, і другий сценарій НЕ спрацюють! Мало того, на 110% створять нам одразу проблеми з МВФ та іншими партнерами. Прям одразу», — остеріг нардеп. А враховуючи, що фінансування 50 млрд дол. G7 прямо привʼязано до виконання МВФ, то … теж не спрацює.

Тому, на думку Ярослава Железняка, закон в результаті Володимир Зеленський підпише.

Закон відповідно знову вступить в силу по факту вже «заднім числом» у листопаді.

За інформацією Ярослава Железняка


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера у листопаді 2024

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у листопаді. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники, які вплинуть на роботу бухгалтера у листопаді
30

Декларація про майновий стан

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
416914

Допомога по частковому безробіттю: умови, розрахунок

Скорочення чи повна зупинка виробництва, зменшення обсягів замовлень — все це може бути причиною зниження розміру зарплат працівників, а у підприємців — скорочення доходу. Є спосіб компенсувати такі втрати — це допомога по частковому безробіттю. На яких умовах її надають, як її розрахувати та отримати, облікувати та оподаткувати — у консультації
8896

Матеріальна допомога: як заощадити на податках

Працівник просить виплатити йому матеріальну допомогу у зв’язку із сімейними обставинами. Керівник підприємства не проти, але наказав бухгалтерові виплатити її з мінімальним оподаткуванням. Ми допоможемо бухгалтеру розв’язати цю ситуацію
118762

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді