Джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що виникли внаслідок надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів (п. 87.1 Податкового кодексу України; ПК).
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань встановлено статтею 43 ПК.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Обов’язковою умовою для повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань або зарахування їх на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів є подання платником податку заяви в довільній формі.
Варто нагадати, що для сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток для відповідних платників наказом Мінфіну від 17.01.2013 № 19 виділено спеціальні коди бюджетної класифікації. Тому в заяві, що подається до територіального органу МДЗ, платнику податку необхідно зазначити код бюджетної класифікації з податку, на якому є переплата, та код бюджетної класифікації, у рахунок якого така переплата спрямовується.
Отже, зарахування надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у рахунок сплати щомісячних авансових внесків можна здійснити на підставі відповідної заяви про таке зарахування, яка подається до територіального органу МДЗ за місцем реєстрації платника податку.