Продовжили строк оформлення права власності на земельні ділянки власниками невитребуваних земельних паїв

Термін оформлення власниками невитребуваних земельних часток (паїв) продовжили з 2025 до 2028 року

Продовжили строк оформлення права власності на земельні ділянки власниками невитребуваних земельних паїв

Про це йдеться в ухваленому Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» від 08.10.2024 № 3993-IX; далі — Закон № 3993.

Зокрема, внесли зміни до частини четвертої статті 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» від 05.06.2003 № 899-IV.

Змінами визначили, що у разі, якщо до 1 січня 2028 року власник невитребуваної земельної частки (паю)* або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання ділянки.

Причини продовження строку оформлення права власності на земельні ділянки невитребуваних земельних часток (паїв):

  • війна, яка триває в Україні вже тривалий період;
  • окупація територій держави;
  • виїзд частини населення України за кордон.

Ці обставини унеможливлюють дотримання власниками земельних часток визначеного раніше крайнього строку — 1 січня 2025 року для оформлення права власності.

Тому важливо було надати ще три роки для того, щоб власники невитребуваних земельних часток або їх спадкоємці могли оформити свою законну власність. А саме:

  • розробити та затвердити документацію із землеустрою;
  • зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі;
  • зареєструвати права власності на неї у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Нагадуємо, що Закон № 3993-IX передбачає низку змін до Земельного кодексу та інших законів України. Метою закону є:

  • захист прав власників земельних часток (паїв);
  • зміни у регулюванні земельних відносин в умовах війни;
  • приведення законодавчих актів у сфері земельних відносин у відповідність з Законом України «Про адміністративну процедуру».

Закон № 3993 набирає чинності з 08.11.2024. Його опублікували в «Голосі України» від 07.11.2024 № 162. Для окремих його положень передбачили особливий порядок набрання чинності.

____

*Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримали документа, що посвідчує право на неї, або земельну частку (пай), право на яку посвідчили відповідно до законодавства, але яку не виділили в натурі (на місцевості); ч. 2 ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» від 05.06.2003 № 899-IV.

За інформацією Мінагрополітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5685

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17538

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4715

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
890

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
65

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді