Продовжили строк оформлення права власності на земельні ділянки власниками невитребуваних земельних паїв

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Термін оформлення власниками невитребуваних земельних часток (паїв) продовжили з 2025 до 2028 року

Продовжили строк оформлення права власності на земельні ділянки власниками невитребуваних земельних паїв

Про це йдеться в ухваленому Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин» від 08.10.2024 № 3993-IX; далі — Закон № 3993.

Зокрема, внесли зміни до частини четвертої статті 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» від 05.06.2003 № 899-IV.

Змінами визначили, що у разі, якщо до 1 січня 2028 року власник невитребуваної земельної частки (паю)* або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання ділянки.

Причини продовження строку оформлення права власності на земельні ділянки невитребуваних земельних часток (паїв):

  • війна, яка триває в Україні вже тривалий період;
  • окупація територій держави;
  • виїзд частини населення України за кордон.

Ці обставини унеможливлюють дотримання власниками земельних часток визначеного раніше крайнього строку — 1 січня 2025 року для оформлення права власності.

Тому важливо було надати ще три роки для того, щоб власники невитребуваних земельних часток або їх спадкоємці могли оформити свою законну власність. А саме:

  • розробити та затвердити документацію із землеустрою;
  • зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі;
  • зареєструвати права власності на неї у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Нагадуємо, що Закон № 3993-IX передбачає низку змін до Земельного кодексу та інших законів України. Метою закону є:

  • захист прав власників земельних часток (паїв);
  • зміни у регулюванні земельних відносин в умовах війни;
  • приведення законодавчих актів у сфері земельних відносин у відповідність з Законом України «Про адміністративну процедуру».

Закон № 3993 набирає чинності з 08.11.2024. Його опублікували в «Голосі України» від 07.11.2024 № 162. Для окремих його положень передбачили особливий порядок набрання чинності.

____

*Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримали документа, що посвідчує право на неї, або земельну частку (пай), право на яку посвідчили відповідно до законодавства, але яку не виділили в натурі (на місцевості); ч. 2 ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» від 05.06.2003 № 899-IV.

За інформацією Мінагрополітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Річна премія в агросекторі: як оподаткувати та врахувати в середній зарплаті

Професійні свята завжди мають особливе значення, адже це гарна нагода відзначити працю фахівців. А коли до таких подій додають ще й грошову подяку — вдвічі більша приємність. Дізнайтеся, як правильно оподаткувати та показати у звітності винагороду. На прикладах потренуєтеся враховувати премію до середньої зарплати для різних виплат
94

Нормативна грошова оцінка землі 2025

Що таке нормативна грошова оцінка земельної ділянки та чим вона відрізняється від експертної, як вона рахується та де використовується, що таке індексація нормативної грошової оцінки, як отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з Державного земельного кадастру, — відповіді на ці та інші питання знайдете у цьому огляді
79639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді