Відповідальність за використання готівки на цілі, не пов’язані із госпдіяльністю

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Госпсуб’єкти не мають права накопичувати готівку в касах понад установлений ліміт каси для здійснення витрат до настання строків цих виплат. Проте чинним законодавством не визначили відповідальності за використання готівкових коштів не за цільовим призначенням

image18

Питання щодо порядку ведення касових операцій визначили постановою НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 29.12.2017 № 148; далі — Положення № 148.

Так, зокрема, передбачили, що суб’єкти господарювання (СГ) використовують готівкову виручку, у тому числі готівку, одержану з банку, для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами (п. 17 розділу II Положення № 148).

СГ не мають права накопичувати готівкову виручку (готівку) у своїх касах понад установлений ліміт каси для здійснення витрат до настання строків цих виплат.

У той же час, Положення № 148 не визначає відповідальності за порушення щодо використання готівки не за цільовим призначенням.

Відповідальність за використання одержаних в установі банку готівкових коштів не за цільовим призначенням раніше визначалась абзацом 6 пункту 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 № 436/95 (далі — Указ № 436), та передбачала штраф у розмірі витраченої готівки не за призначенням.

Проте з 23.06.2019 Указ № 436 втратив чинність відповідно до пункту 24 Указу Президента України від 20.06.2019 № 418/2019.

Отже, чинним законодавством з 23.06.2019 не передбачена відповідальність за використання готівкових коштів не за цільовим призначенням.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9552

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23274

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48894

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді