Зимова єПідтримка: уряд затвердив порядок виплати українцям 1000 гривень

Прийом заявок на отримання допомоги розпочнеться на початку грудня

Одноразова державна допомога «Зимова єПідтримка» в розмірі 1000 грн надаватимуть українцям, які перебувають на території України, в тому числі дітям. Українці зможуть витратити отриману допомогу на оплату комунальних послуг, ліки, донати на ЗСУ, квитки Укрзалізниці та деякі інші види послуг.

Програму ініціював Президент України Володимир Зеленський і покликав надати соціальну підтримку громадянам в складний зимовий період. Допомога від держави за програмою «Зимова єПідтримка» є одноразовою та буде доступна для українців, які перебувають в Україні. Діятиме програма упродовж грудня 2024 — лютого 2025 року.

Система перевірятиме інформацію про перебування отримувачів допомоги на території України. Виплата призначена не лише дорослим, а й дітям. Один із батьків зможе замовити виплату на свій рахунок для кожної своєї дитини через Дію. Витратити кошти «Зимової єПідтримки» можна буде до кінця 2025 року.

Громадяни, які не потребують підтримки від держави, можуть її не оформлювати, або спрямувати «Зимову єПідтримку» на ЗСУ. Про зацікавленість залучати донати вже повідомили низка благодійних фондів.

Фінансуватись програма буде з залишків невикористаних коштів державного бюджету невійськового призначення.

Аналогічні форми підтримки громадян вже надавались Урядом раніше. Так, під час пандемії COVID-19 українці отримували 1 тис. грн за умови здійснення вакцинації. На початку повномасштабного вторгнення громадяни постраждалих регіонів отримали 6,5 тисяч грн по програмі єПідтримка.

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

Як отримати виплату

За допомогою застосунку Дія:

  • встановіть мобільний застосунок Дія;
  • якщо у вас немає картки «Національний кешбек», треба її відкрити у одному з банків (ПриватБанк, monobank, Райффайзен Банк, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк, Банк Кредит Дніпро, Кліринговий Дім, Радабанк);
  • у Дії у розділі «Сервіси» активуйте картку «Національного кешбеку»;
  • оберіть у застосунку Дія послугу «Зимова єПідтримка»;
  • подайте заявку на отримання допомоги;
  • очікуйте зарахування коштів.

Відкриття та обслуговування картки «Національний кешбек» є безкоштовним. Жодних податків на отриману 1000 грн не нараховуватимуть.

Законні опікуни неповнолітніх дітей, люди в яких через релігійні вірування відсутній РНОКПП, або ж старші люди віком 65+, у яких немає застосунку Дія — можуть звернутися за виплатою допомоги до одного з перелічених банків-партнерів програми. Банк відкриє отримувачу картку «Національний кешбек», на яку надійде допомога.

З допомогою Укрпошти

Пенсіонери та люди з інвалідністю 1 та 2 групи, які отримують виплати через «Укрпошту» — зможуть отримати «Зимову єПідтримку» через «Укрпошту». Перелік тих, хто може отримати допомогу через «Укрпошту» формує Мінсоцполітики. Ті, хто увійдуть у перелік на отримання коштів через Укрпошту, не можуть подати заявку через Дію.

Витратити кошти вони зможуть також через «Укрпошту» — на оплату комунальних послуг чи придбання товарів українського виробництва.

Коли та як можна витратити «Зимову єПідтримку» від держави

Отримані гроші можна витратити до кінця 2025 року на оплату комунальних послуг, купівлю лікарських засобів та книг, медичні послуги, освіту, а також на транспорт, мобільний зв'язок, страхування тощо. Крім цього є можливість витратити кошти на благодійність, задонатити на ЗСУ або придбати військові облігації. Зняти готівку з картки «Національний кешбек» не можна.

Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але лише на вказані категорії витрат. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів. Це код, який присвоюється торговою точкою і характеризує напрям бізнесу.

Для надання «тисячі всім» Кабмін вніс зміни у постанову КМУ «Про реалізацію експериментальних проектів у рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні»» від 20.08.2024 № 952.

За інформацією Мінекономіки

За інформацією Ніни Южаніної


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4186

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7327

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60649

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
74

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді