Україна ратифікувала Конвенцію з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи (далі — Конвенція).
Її дія цієї поширюється на осіб, які є резидентами однієї чи обох договірних держав.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Підприємцям обох країн гарантовано, що прибутки, одержані від підприємницької діяльності на території іншої країни, а також з джерел у цій іншій країні у вигляді дивідендів, процентів та роялті, не підлягатимуть подвійному оподаткуванню. Конвенція також гарантує, що підприємці однієї держави будуть оподатковуватись в іншій державі на тих самих умовах, що й підприємці цієї іншої держави.
Податками, на які поширюється дія цієї Конвенції, зокрема є:
- в Україні: податок на прибуток підприємств і податок на доходи фізичних осіб;
- на Кіпрі: прибутковий податок, корпоративний податок на прибуток, спеціальний внесок на оборону Республіки і податок на доходи від відчуження майна.
Відповідно до Конвенції вводяться такі ставки податку для основних доходів:
1) дивіденди:
- 5% (якщо одержувач дивідендів володіє не менше 20% у капіталі компанії, що сплачує дивіденди, або його інвестиція в цю компанію складає не менше 100,000 євро);
- 15% у всіх інших випадках;
2) відсотки: 2%;
3) роялті:
- 5% (оподатковуються роялті, які сплачуватимуться за користування авторським правом на наукову розробку, будь-яким патентом, торговою маркою, секретною формулою, процесом або інформацією, яка стосується промислового або комерційного досвіду);
- 10% (оподатковуються інші види роялті, наприклад, за літературні та музичні твори, фільми, комп’ютерні програми).
Оскільки конвенція повинна застосовуватись, починаючи з 1 січня року, наступного за роком її ратифікації, то, відповідно, зазначена Конвенція застосовуватиметься починаючи з 01.01.2014.