Заповнюємо податкову накладну при попередній (авансовій) оплаті

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Відповідно до пункту 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 01.11.2011 № 1379, податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс)

Відповідно до пункту 14 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 01.11.2011 №1379 (далі — №1379), податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Згідно з пунктом 12 Порядку №1379 до розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема:

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

  • графа 3 — номенклатура товарів/послуг продавця;
  • графа 5 — одиниця виміру товарів/послуг - грн., шт., кг, м, см, м. куб., см. куб., л тощо;
  • графа 6 — кількість (об’єм, обсяг) постачання товарів/послуг.

Якщо послуги не мають таких показників, а вимірюються лише у вартісному вираженні, у графі 6 указується: «послуга/проценти тощо».

У разі здійснення часткової оплати за товари (послуги) у графі 6 може бути зазначено як ціле так і дробове значення, для визначення якого необхідно суму передоплати за товари/послуги поділити на ціну поставки одиниці продукції. (Наприклад: при частковій оплаті 1000 грн. за 12 стільців, у разі якщо вартість одного стільця становить 124 грн., для розрахунку кількості (об’єму, обсягу) поставки товарів необхідно 1000 грн./124 грн. = 8,0645, тобто у графі 6 зазначити дробове значення «8,0645»).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні: порядок нарахування розрахункових при звільненні

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Розкажемо, що маєте нарахувати, та покажемо на прикладах, як це правильно зробити
119787

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597637

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3593

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді