Зміни до Порядку проведення психіатричних оглядів наберуть чинності з 1 січня 2025 року
Наказ МОЗ від 15.10.2024 № 1759
МОЗ наказом від 15.10.2024 № 1759 затвердило зміни до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затвердженого наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651; далі — Порядок.
Порядок, зокрема, доповнюють нормою, за якою організація та проведення попереднього (під час прийняття на роботу), позачергового та періодичного (протягом трудової діяльності) психіатричних оглядів категорій осіб, зазначених в Переліку категорій осіб які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров'я підлягають періодичному психіатричному огляду, здійснюється за рахунок коштів роботодавця.
Огляд проводитиме лікар-психіатр, який:
- працює в уповноваженому закладі охорони здоров'я
- зареєстрований у електронній системі охорони здоров'я
- пройшов тематичне навчання за відповідною програмою згідно із законодавством України.
У статті — зразок, за яким складатимете калькуляції вартості медичних послуг. Коментарі зорієнтують, які реквізити включити до форми, що в них зазначити та коли переглядати калькуляції. Цей документ ЗОЗ затверджують щодо кожної платної послуги. Однак, як оформити його, профільне законодавство не скеровує. Готове рішення відтепер маєте у журналі «Головбух Медицина»
Не зважаючи на те, що працювати з таким робочим інструментом нелегко, для медзакладів він корисний. Ми підкажемо, як скласти фінансовий план КНП без помилок, адже їхні наслідки серйозні. Зразок заповнення та алгоритм від експертів допоможуть вам опанувати документ
Скористайтеся зразком, щоб правильно скласти положення про оплату праці комунального некомерційного підприємства
Прийняли на роботу працівника. Невдовзі він захворів, а відтак приніс листок непрацездатності. Бухгалтер має так обчислити лікарняні за цим листком, щоб позбавити ревізорів ПФУ шансів оштрафувати медзаклад. Тож як правильно оплатити лікарняний?
Канцелярське приладдя, господарський інвентар, меблі, посуд, техніка, предмети інтер’єру — все це та багато чого подібного є в кожному медзакладі. Такі речі, попри їхню корить, створюють клопіт бухгалтерам — як їх класифікувати та обліковувати. Розберемо на прикладах