Фізособам обмежили готівкові розрахунки протягом дня до 150 тис. грн.

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Національний банк України встановив граничну суму розрахунків готівкою

Національний банк України встановив граничну суму розрахунків готівкою для:

  • підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 тис. грн.;
  • фізособи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 тис. грн.;
  • фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 тис. грн..

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Встановлено, що фізособи можуть здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 150 тис. грн. виключно шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у т. ч. у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Нагадаємо, що на сьогодні гранична сума готівкового розрахунку встановлена лише для підприємств (підприємців) між собою та становить 10 тис. грн.. Це закріплено в постанові НБУ від 09.02.2005 №32, яка з 01.09.2013 втратить чинність.

Крім цього, затверджено зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Відповідно до них, якщо готівкові платежі між підприємствами (підприємцями) та/або між підприємствами (підприємцями) та фізособами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами перевищують граничну суму, то вони проводяться виключно в безготівковій формі через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку. Кількість підприємств (підприємців) і фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Постанова набере чинності з 01.09.2013


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597534

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3581

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3811

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18666

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189549

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді