Робоча ситуація дня

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податкова накладна з неправильним податковим номером контрагента була зареєстрована у єдиному реєстрі податкових накладних та включена у податкову звітність. Як виправити помилку?

Виправлення «технічної» помилки у податковій накладній

Податкова накладна з неправильним податковим номером контрагента була зареєстрована у єдиному реєстрі податкових накладних та включена у податкову звітність. Як виправити помилку?

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Порядок коригування та вичерпний перелік випадків, при яких виникає необхідність коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту викладений у статті 192 Податкового кодексу України (ПК).

Податкова накладна (ПН), яка зареєстрована в ЄРПН, що виписана із невірно зазначеним індивідуальним податковим номером контрагента, не підлягає коригуванню у зв'язку з відсутністю підстав у відповідності з нормами статті 192 ПК.

На жаль, механізм видалення помилково виписаних ПН та розрахунків коригувань з ЄРПН відсутній. У разі припущення в ПН будь-яких помилок «технічного» характеру при складанні та реєстрації в ЄРПН можна скласти нову, вірну ПН та зареєструвати її в ЄРПН. При цьому встигнути це зробити у встановлений ПК строк - 15 календарних днів, наступних за днем її складання. Для того, щоб орган ДПС не відмовив у реєстрації такої ПН потрібно одночасно подати в органи ДПС лист, в якому проінформувати податковий орган про можливість наявності розбіжностей у відповідному податковому періоді та вказати причину такої розбіжності.

Також підприємство повинно повідомити контрагента про факт наявності реєстрації в ЄРПН помилкової ПН, з метою недопущення позбавлення в результаті такої помилки - його податкового кредиту, шляхом подання останнім скарги у відповідності з нормами пункту 201.10 ПК.

Якщо вже час на реєстрацію вірної ПН в ЄРПН вичерпаний, то виправити «технічну» помилку можна лише шляхом подачі розрахунку коригування.

Якщо невірно зазначений індивідуальний податковий номер контрагента також зазначений в додатку 5 декларації з ПДВ, то потрібно подати Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, до якого додається додаток 5. Для виправлення невірно зазначеного індивідуального податкового номера контрагента в додатку 5 записується помилковий запис індивідуального податкового номера, при цьому вартісний показник вказується зі знаком мінус (сторнується) та наводиться правильний запис контрагента, включаючи вартісні показники. У підсумковому рядку «Усього за місяць (квартал)» наводиться нульова сума.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні: порядок нарахування розрахункових при звільненні

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Розкажемо, що маєте нарахувати, та покажемо на прикладах, як це правильно зробити
119772

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2025 році
597607

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді