З 1 січня 2025 року діють нові правила оформлення міжнародного страхування «Зелена картка»

З 1 січня 2025 року транспортні засоби більше не зможуть у день оформлення договору міжнародного страхування перетинати кордон

З 1 січня 2025 року діють нові правила оформлення міжнародного страхування «Зелена картка»

З 1 січня 2025 року набуває чинності новий Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 21.05.2024 № 3720-IX. Норми закону передбачають зміни до процедури оформлення міжнародного страхування «Зелена картка», що може відобразитися і на перетині кордону.

Відповідно до змін та за інформацією, яку прикордонники також отримали від Моторного (транспортного) страхового бюро України (далі — МТСБУ), страховий сертифікат «Зелена картка» набуватиме чинності лише з початку доби, наступної після дня його оформлення.

Нові вимоги передбачають, що:

  • договір страхування «Зелена картка» починає діяти з 00:00 годин дня, вказаного у договорі як початок дії, але тільки після внесення запису про цей договір до Єдиної централізованої бази даних МТСБУ.
  • страховий сертифікат необхідно оформлювати щонайменше за добу до планованої поїздки.

У разі відсутності чинного сертифіката «Зелена картка» можуть відмовити у перетині кордону. Адже інформація про договір страхування повинна відображатися у Єдиній централізованій базі даних.

Пам’ятайте, що внесення інформації про договір до бази МТСБУ є обов’язковим для його дійсності.

Тож, плануйте оформлення страхових документів заздалегідь, щоб уникнути непередбачених ситуацій під час поїздок за кордон.

Всі укладені до 1 січня 2025 договори міжнародного страхування попереднього зразку будуть чинними до завершення строку їх дії.

За інформацією Державної прикордонної служби України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичне страхування працівників за рахунок роботодавця: які податки сплатити

Консультація допоможе правильно облікувати страхові внески та оподаткувати вартість медичного страхування у вигляді страхових платежів, які сплачуються за рахунок витрат роботодавця
40355

Облік майнового страхування на підприємстві

Від подій, які можуть знищити, зруйнувати майно, від ризику втрати майна внаслідок викрадення, аварії або умисного псування третіми особами, на 100% не захищений ніхто. Жодна сигналізація чи охорона не може дати гарантію абсолютної безпеки. Тим паче у воєнний час. У такій ситуації страхування майна — спосіб зменшити ризик своїх втрат. Про облік майнового страхування – у консультації
14517

Страхування транспортних засобів: списуємо витрати

Якщо маєте авто, вам не уникнути витрат на страхування. А якщо забажаєте покрити більше ризиків, застрахуєте його ще й добровільно. Коли визнавати витрати на оплату поліса та що з податками, розглядаємо у статті.
16702

Страхування фінансових ризиків в Україні

Швидше за всіх настає та небезпека, якою нехтують. Ризик – це прояв небезпеки і в бізнесі без нього ніяк. Наприклад, ризик настання фінансової неплатоспроможності. Одначе власник може через страхування зменшити негативні наслідки. Страхова компанія компенсує збитки і це може зберегти бізнес. Що таке фінансові ризики бізнесу, як їх обліковувати та оподатковувати – у консультації.
8520

Страхування працівника коштом підприємства

Підприємство оплатило послугу страхування за договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності перед третіми особами під час здійснення професійної діяльності за свого працівника. Чи виникатиме обов’язок сплати ПДФО і військового збору?
2804

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді