Річну плату за ліцензії на право оптової торгівлі, зокрема, пальним, встановили у таких розмірах:
- за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним, — в сумі 0,8 розміру мінімальної заробітної плати (МЗП), встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, в якому здійснюється платіж;
- за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним, — в сумі 2 розміри МЗП, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, в якому здійснюється платіж (ст. 51 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18.06.2024 № 3817-IX; далі — Закон № 3817).
Річна плата за ліцензії на право:
- роздрібної торгівлі пальним — в сумі 0,35 розміру МЗП, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, в якому здійснюється платіж, на кожне місце роздрібної торгівлі пальним;
- зберігання пального — в сумі 0,15 розміру МЗП, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, в якому здійснюється платіж;
- зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки — в сумі 0,1 розміру МЗП, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року, в якому здійснюється платіж (ст. 53 Закону № 3817).
Податківці анулюють ліцензії на зберігання пального за заявою ліцензіата або своїм рішенням. Розглянемо, у яких випадках анулюють ліцензію і які наслідки матиме підприємство. Підказки експерта допоможуть подати заяву, щоб анулювати ліцензію завласним бажанням
Ліцензія на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки в ємностях та/або споживчій тарі (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони) кожна об’ємом до 60 літрів включно), за умови що місткість кожної такої ємності не перевищує 250 літрів та загальна місткість таких ємностей та/або споживчої тари не перевищує 500 літрів включно, є безоплатною (ч. 2 ст. 53 Закону № 3817).
Ліцензії на право оптової, роздрібної торгівлі пальним, на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки надаються безстроково, а плата за них (крім ліцензії, передбаченої частиною другою cтатті 53 Закону № 3817) справляється щорічно.
Перший платіж за ліцензії на право оптової, роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального або зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки здійснюється до отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у розмірі, визначеному Законом № 3817.
Суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити сплату чергової річної плати або щоквартальної частини річної плати за надану ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності до початку кожного наступного річного (квартального) періоду. Про внесення чергового платежу за ліцензію він повідомляє відповідний орган ліцензування в паперовій або в електронній формі у порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України. При цьому зазначає:
- код класифікації доходів бюджету;
- суму внесеного платежу;
- номер і дата платіжної інструкції, що підтверджує внесення річної плати або щоквартальної частини річної плати за відповідну ліцензію (ст. 54 Закону № 3817).