Отже, із 20.01.2025 відновили функціонування і вже працюють такі реєстри:
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно;
- Державний реєстр обтяжень рухомого майна;
- Автоматизована система виконавчого провадження;
- Електронний реєстр апостилів;
- Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту;
- Автоматизована система «Банкрутство та неплатоспроможність»;
- Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».
Наразі актуалізують дані, тому доступ нотаріусів та держреєстраторів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно обмежений, а також до внесення актуалізованих даних про обтяження державними та приватними виконавцями. Разом з цим, відновлюють низку електронних інформаційних взаємодій з державними органами, які використовують обмін даними із вищезазначеними реєстрами у своїй діяльності, насамперед з ДПС, МВС, ДМС, ПФУ, Мінцифри, Держгеокадастром, ДПСУ та іншими.
Також у найближчий час на порталі та в застосунку Дія відновлять доступ до онлайн послуг, пов'язаних з зазначеними реєстрами.
Як повідомила Ольга Стефанішина, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністр юстиції України, із цієї кібератаки винесли важливі уроки.
Так, припинили співпрацю з керівником ДП «Національні інформаційні системи». Кримінальне провадження, яке відкрили одразу ж після атаки, досі триває. Вперше провели аудит НАІС, його вже завершили. Окрім того, триває службове розслідування.
Національна сертифікація бухгалтерів — 2025
Зроблений крок і для посилення захисту. Верховна Рада підтримала у першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів, об’єктів критичної інформаційної інфраструктури» від 27.05.2024 № 11290. Зокрема, в усіх державних установах, де обробляють важливі дані українців, створять професійну мережу фахівців з кібербезпеки. Це буде частина того самого «Пентагону для державних реєстрів».
Оскільки кіберзагрози не мають кордонів, тому у Мін’юсті активно залучають досвід та експертизу країн-партнерів.