Бізнес просить оновити законодавство щодо перекласифікації підакцизних товарів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

На сьогодні у податковому та митному законодавстві існує невідповідність, яка стосується зміни коду УКТ ЗЕД на підакцизні товари, щодо яких в процесі митного оформлення були відібрані зразки. Про це повідомляють членські компанії Європейської Бізнес Асоціації

Бізнес просить оновити законодавство щодо перекласифікації підакцизних товарів

Так, у разі, коли Держмитсужба своїм рішенням змінює код УКТ ЗЕД на підакцизні товари — це призводить до зміни ставки акцизного податку і в окремих випадках до необхідності маркування товарів, які попередньо ввозились без наклеювання марок.

Водночас поточні редакції Митного та Податкового кодексів не містять алгоритму дій платника податку щодо можливості випуску товарів у вільний обіг із доплатою митних платежів через відсутність або невідповідність марок акцизного податку. Як наслідок, такий товар має бути знищений, і більше того, імпортера можуть притягнути до відповідальності попри відсутність наміру порушення правил ввезення.

Неврегульованим на рівні законодавства є також питання випуску у вільний обіг підакцизних товарів, щодо яких відібрані зразки, на підставі тимчасової митної декларації. Так, їх випуск у вільний обіг призводить до невідповідності наклеєних марок акцизного податку, а також розбіжностей в податковій документації.

Цю проблему бізнес-спільнота Асоціації обговорила з представниками ДМС та ДПС на зустрічі Митного комітету Асоціації 5 лютого. Зокрема, йшлося про причини та наслідки зміни коду підакцизних товарів, а саме алкогольних та тютюнових виробів, які імпортуються в Україну.

Дискусія була в першу чергу зосереджена на класифікації таких товарів, як сидри та пиво з добавками, а також на спроможності сучасних лабораторних досліджень, які можуть бути виконані лабораторією ДМС. Варто зауважити, що асортимент алкогольних товарів останніми роками значно розширився, і наразі податкове та митне законодавство значно відстає від потреб часу. А отже, учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності підготовки відповідних змін до законодавства.

Тож, бізнес чекатиме на письмові висновки ДПС і ДМС за результатами зустрічі, щоб перевести процес підготовки змін в формальну офіційну площину. На сьогодні бізнес вже готує пропозиції щодо законодавчих змін, які надішлють ДМС, ДПС, Мінфіну та Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової і митної політики.

Асоціація сподівається, що потрібні зміни до законодавства вдасться швидко та якісно реалізувати у партнерстві з держорганами.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
66305

Акцизний податок в Україні: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
106276

Декларація про максимальні роздрібні ціни: як скласти та подати

Коли подається декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, що таке максимальні роздрібні ціни, відповідальність за порушення максимальних роздрібних цін, приклад заповнення декларації про максимальні роздрібні ціни
329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді