Затверджено Порядок ведення переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють установлення та технічне обслуговування контрольних пристроїв (тахографів) в автомобільних транспортних засобах.
Нагадаємо, що тахограф — це контрольний бортовий прилад, призначений для контролю і реєстрації таких параметрів як : швидкість руху, пробіг автомобіля, періоди праці та відпочинку екіпажа.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Ведення та визначення цього переліку покладено на сайті Мінінфраструктури. При цьому не можуть здійснювати установлення та технічне обслуговування тахографів суб’єкти господарювання, діяльність яких пов’язана з перевезеннями автомобільним транспортом.
Порядок розроблено відповідно до вимог міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких дала Верховна Рада України, які передбачають застосування контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільних транспортних засобах, що здійснюють як міжнародні, так і внутрішні перевезення.
Технічне обслуговування тахографів здійснюється шляхом відкриття відповідним суб’єктом господарювання пунктів сервісу цих контрольних пристроїв.
Пункт сервісу тахографів (ПСТ) обов’язково повинен мати належну виробничу базу для установлення та технічного обслуговування тахографів з урахуванням: марок, моделей, типів (аналогові, цифрові) тахографів та відповідно кваліфікований персонал.
Крім цього, передбачено порядок та строки проведення перевірок, в т. ч. позапланових, інформації про виробничу базу ПСТ. Зокрема, строк таких перевірок не повинен перевищувати двох робочих днів.