Кабмін урегулював націнки на лікарські засоби та заборонив практику маркетингових платежів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

З 1 березня ціни в аптеках перевірятиме Держпродспоживслужба

Кабмін урегулював націнки на лікарські засоби та заборонив практику маркетингових платежів

Кабмін ухвалив зміни до зміни до своєї постанови «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та медичні вироби» від 17.10.2008 № 955.

Таким чином на виконання рішення РНБО «Про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців» від 12.02.2025, що ввели в дію Указом Президента України № 82/2025, врегульовують питання націнок на лікарські засоби, заборони будь-яких маркетингових послуг з їх промоції та відновлення перевірок Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в частині контролю за цінами в аптечних мережах.

Затверджені зміни, зокрема, передбачають, що з 1 березня 2025 року граничні постачальницько-збутові надбавки, що нараховують дистриб’ютори лікарських засобів до оптово-відпускних цін на всі лікарські засоби, не можуть перевищувати 8% (крім окремих виключень).

Також додатково встановлюють регресивні граничні торговельні (роздрібні) надбавки до закупівельних цін на рецептурні лікарські засоби – від 10% до 25% залежно від вартості препарату.

Граничні торговельні (роздрібні) надбавки на безрецептурні лікарські засоби, які закуповують коштом джерел, не заборонених законодавством України, крім коштів державного та/або місцевого бюджетів, не мають бути вище 35% до закупівельних цін.

До цього часу подібні заходи з регулювання поширювались виключно на ліки з Нацпереліку і на препарати, які придбавались повністю або частково за бюджетні кошти, а також реімбурсуються в рамках програми «Доступні ліки».

Зміна ціни в договорах про закупівлю продуктів харчування: правила + приклади

Також з 1 березня 2025 року встановлюють заборону на здійснення маркетингових послуг, послуг із промоції лікарських засобів, інформаційних та інших послуг, пов’язаних із реалізацією лікарських засобів кінцевому споживачу до впровадження КМУ окремого реферування оптових цін на всі лікарські засоби та розробки чітких правил здійснення маркетингу.

Крім цього, з 1 березня 2025 року відновлюють заходи держнагляду (контролю) за дотриманням аптечними закладами та дистриб'юторами вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

За інформацією МОЗ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік оплати періодики в КНП

Інформація цінна в наш час як ніколи. Медзаклади найчастіше передплачують видання про медичну справу, а також з бухгалтерського обліку. Періодика може бути у паперовій чи електронній формі. Як ведеться облік передплати? Це тема консультації
6317

Платні послуги зі стажування інтернів у КНП: чи дозволено

Подаємо консультацію юриста стосовно права державних і комунальних ЗОЗ надавати платні послуги з навчання інтернів. Нагадаємо: податківці висловилися, що підстав для таких послуг у ЗОЗ нині немає. Юристи не згодні, та й практика диктує інше. Досліджуємо різні позиції й напрацьовуємо правомірні рішення
8988

Колективний договір КНП: зразок, порядок заповнення

Укладіть колективний договір КНП, щоб визначити права й обов’язки роботодавця і трудового колективу. Поставтеся до справи відповідально, бо умови договору доведеться виконувати протягом періоду його дії. У статті бонус — зразок колективного договору медичного КНП
18470

Компенсація комуналки від орендарів і підрядників: ПДВ наслідки для ЗОЗ

Розв’яжемо кейс: як оподаткувати ПДВ компенсацію комунальних витрат від орендаря або підрядника. Знатимете, чи буде право на податковий кредит, які ПДВ-зобов’язання матиме ЗОЗ та що записати в податкових накладних
1645

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді