Цього року пам’ять про подвиг учасників Революції Гідності вшановують під гаслом: «Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває». Це продовження ключової ідеї попередніх років: «Небесна Сотня — перші герої російсько-української війни».
«Важливо, щоб усі наші заходи, акції, діяльність щодо збереження історії про Майдан та Небесну Сотню, перетворилися у культуру пам’яті. Адже розуміння тяглості та глибини історії — ключове у нашому сьогоденні. Майдан – це була боротьба за цінності і це те, що надихає продовжувати нас сьогодні і наснажувати на подальшу боротьбу. Тому Небесна Сотня — це перші герої цієї війни, наші воїни світла. Особливо важливо долучатися до комеморативних заходів сьогодні, які присвячені всім нашим героям. Суспільство має усвідомлювати глибину і значення громадянського вчинку та подвигу наших сучасників. Найпростіше, що можна зробити — долучитися до акції, бути учасником. Навіть кількісно показувати, що ми пам’ятаємо і небайдужі. Вияв солідарності, який показав на весь світ Майдан, він має бути сьогодні», — наголосив генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.
Комеморативні заходи відбудуться 18 та 20 лютого. Зокрема, відбудеться відкриття вуличних виставок у середмісті столиці, тематичні екскурсії, показ фільму, меморіальні акції.
«Революція Гідності — все ще є нашою сучасністю, адже ми не можемо розділяти війну і Майдан. Та війна, яка точиться сьогодні, яка щодня забирає життя українців, розпочалася зі спроби путіна розтоптати нашу свободу, гідність та наш європейський вибір. Саме з тих подій на Майдані та злочинів, вчинених проти мирних цивільних людей і розпочалася російська агресія. Події Майдану постійно нагадують нам, що агресор не зупинився і не зупиниться і лише солідарність, проявлена на Майдані та в перші роки російсько-української війни, не дозволила путіну реалізувати його намір — знищити українську націю. Нам потрібно пам’ятати та усвідомлювати ту першу ціну, яка була заплачена за свободу», — сказав заступник голови Українського інституту національної памʼяті Володимир Тиліщак.
Джерело: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України