Порядок функціонування системи е-ТТН чинний з 20 березня
Наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 27.12.2024 № 1491
Мінрозвитку наказом від 27.12.2024 № 1491 затвердило Порядок функціонування системи електронного документообігу електронна товарно-транспортна накладна. Документ набрав чинності 20.03.2025 — це день, коли його опублікував «Офіційний вісник України» № 23.
Порядок затвердили на виконання вимог підпункту 1 пункту 5 постанови КМУ «Питання реалізації експериментального проекту з впровадження товарно-транспортної накладної в електронній формі у сфері внутрішніх вантажних перевезень» від 30.05.2024 № 629.
Порядок визначає засади функціонування системи електронного документообігу електронна товарно-транспортна накладна в електронній формі у сфері внутрішніх вантажних перевезень (далі — Система е-ТТН). Його дію поширюють на учасників експериментального проєкту з впровадження ТТН в електронній формі у сфері внутрішніх вантажних перевезень з використанням Системи е-ТТН.
База даних е-ТТН працює цілодобово сім днів на тиждень, крім часу, необхідного для проведення планових профілактичних робіт та позапланових технічних перерв.
Чи обов’язкова ТТН, якщо товар відправили Новою поштою
Тривалість планових профілактичних робіт визначає технічний адміністратор Системи е-ТТН. Інформацію про планові профілактичні роботи та їх строк оприлюднює на вебсайті е-ТТН і надсилає технічний адміністратор Системи е-ТТН на електронні пошти операторів платформ електронного документообігу не менше ніж за дві доби до їх проведення.
База даних е-ТТН містить таку інформацію:
- дата та місце складання е-ТТН;
- тип е-ТТН залежно від виду вантажу;
- унікальний номер е-ТТН (UUID);
- внутрішній номер е-ТТН;
- статус е-ТТН;
- набір даних про учасників вантажних перевезень;
- набір даних про транспортні засоби;
- набір даних про маршрут;
- маса вантажного місця — позначається цифрами маса брутто в тоннах;
- посилання (URL) на документ е-ТТН, що зберігається на платформі електронного документообігу.