Акцизний податок на сигарети: з 1 квітня застосовуйте коефіцієнт 1,1

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Із 1 квітня до 31 грудня 2025 року виробники та імпортери сигарет застосовують коефіцієнт 1,1 до мінімального акцизного податкового зобов’язання

Акцизний податок на сигарети: з 1 квітня застосовуйте коефіцієнт 1,1

За результатами декларування платниками акцизу за 2024 рік частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні сигарет становить 55,8%, тобто є меншою за 60%.

На вебпорталі ДПС оприлюднила інформацію щодо:

  • загальної суми податкових зобов'язань з акцизного податку на сигарети;
  • середньозваженої роздрібної ціни продажу сигарет;
  • показника (у відсотках), що характеризує частку загальної суми податкових зобов'язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет.

Показники розрахували на підставі даних декларацій з акцизного податку всіх виробників та імпортерів сигарет за січень — грудень 2024 року.

На яких платників акцизного податку та на яку продукцію розповсюджується застосування коефіцієнта 1,1?

На всіх виробників та імпортерів тютюнових виробів за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10 (сигарети без фільтру) та 2402 20 90 20 (сигарети з фільтром).

У які періоди та при яких обставинах застосовувати коефіцієнт 1,1?

та

  • при визначенні податкового зобов’язання у деклараціях з акцизного податку за звітні періоди квітень – грудень 2025 року.

Як відображати в податковій звітності за 2025 рік застосування коефіцієнту 1,1 до розміру мінімального акцизного податкового зобов’язання?

У графі 17 «Мінімальне податкове зобов’язання, встановлене Кодексом (грн) за 1000 шт» додатку 2 до Декларації з акцизного податку за звітні періоди квітень — грудень 2025 року зазначайте мінімальне акцизне податкове зобов’язання, збільшене на коефіцієнт 1,1.

За інформацією ДПС

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акцизний податок в Україні у 2025 році: які товари оподатковують, як розрахувати

Як правильно розрахувати акцизний податок у 2025 році та не допустити помилок у звітності? У цьому матеріалі розбираємо, як нараховувати акциз за основними групами підакцизних товарів — пальним, алкоголем, тютюновими виробами, легковими авто. Розглядаємо зміни для роздрібних продавців, особливості відображення втрат підакцизних товарів у період війни та те, що варто знати бухгалтерам і підприємцям про акцизний податок 2026
113407

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
72244

Декларація про максимальні роздрібні ціни: як скласти та подати

Коли подається декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, що таке максимальні роздрібні ціни, відповідальність за порушення максимальних роздрібних цін, приклад заповнення декларації про максимальні роздрібні ціни
1015

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді