20 березня — останній день для сплати авансу з податку на прибуток для торговців пальним

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Підприємства, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, мають cплатити не пізніше 20 березня авансові внески з податку на прибуток підприємств

20 березня — останній день для сплати авансу з податку на прибуток для торговців пальним

Сплату авансових внесків з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним запровадив Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» від 10.10.2024 № 4015-IX. Відповідні зміни внесли до Податкового кодексу України (ПК).

Платники, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, зобов'язані сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформацію щодо якого внесли до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального станом на перше число поточного місяця. Авансові внески та податок на прибуток підприємств, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, визначають у порядку, передбаченому пунктом 141.14 ПК.

Так, платники податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, сплачують щомісяця не пізніше двадцятого числа поточного місяця авансовий внесок з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформацію щодо якого внесли до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального станом на перше число поточного місяця:

  • для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому реалізують виключно скраплений газ, — у розмірі 30 тис. грн за кожне місце;
  • для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому реалізують кілька видів пального і при цьому частка реалізації скрапленого газу в літрах, приведених до температури 15° C у загальному обсязі реалізованого протягом попереднього місяця пального, становить 50 і більше відсотків, — у розмірі 45 тис. грн за кожне місце.
  • у розмірі 60 тис. грн за кожне інше місце, крім випадків, зазначених вище.

Сплачена протягом звітного (податкового) періоду сума авансових внесків з податку на прибуток підприємств зменшує податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств, розраховані за результатами такого звітного (податкового) періоду за базовою (основною) ставкою, визначеною статтею 136 ПК, у сумі, що не перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий податковий (звітний) період.

Грошове зобов’язання у вигляді авансового внеску з податку на прибуток підприємств вважають узгодженим у момент виникнення такого зобов’язання, який визначають за календарною датою, встановленою підпунктом 141.14.1 ПК для граничного строку сплати авансового внеску з податку на прибуток підприємств до відповідного бюджету.

За результатами діяльності за 2024 рік платники податку на прибуток підприємств складають Декларацію з використанням чинної форми Декларації. При цьому платники податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним мають право відповідно до підпункту 141.14.3 ПК зменшити податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) 2024 рік з урахуванням сплачених у грудні 2024 року авансових внесків за місця роздрібної торгівлі пальним.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305865

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
639

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79184

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721557

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді