Єдиний внесок: як правильно сплачувати та коли є оплаченим
Питання сплати ЄСВ є актуальним для багатьох підприємців та самозайнятих осіб. Податківці роз’яснюють основні положення щодо сплати ЄСВ, визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон про ЄСВ).
ЄСВ сплачують шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його рахунку, відкритого в банку, у небанківського надавача платіжних послуг, або на єдиний рахунок (ч. 7 ст. 9 Закону про ЄСВ).
Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів)) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які не мають рахунку, відкритого в банку, у небанківського надавача платіжних послуг, або не використовують єдиний рахунок, сплачують ЄСВ шляхом внесення готівки через банки, небанківських надавачів платіжних послуг чи відділення зв’язку.
Днем сплати ЄСВ вважають:
1) у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку платника на відповідні рахунки контролюючого органу або на єдиний рахунок — день списання банком, небанківським надавачем платіжних послу або Держказначейством бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на вказані рахунки;
2) у разі сплати ЄСВ готівкою — день прийняття до виконання банком, небанківським надавачем платіжних послуг або іншим учасником платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;
3) у разі сплати ЄСВ в іноземній валюті — день надходження коштів на відповідні рахунки контролюючих органів, відкриті в Держказначействі (ч. 10 ст. 9 Закону про ЄСВ).