За який розрахунковий період обчислювати середню зарплату для виплат у зв’язку з нещасним випадком на виробництві
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Якщо ж людина працювала на підприємстві, де стався страховий випадок, менше 12 календарних місяців, середню заробітну плату обчислюйте за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до останнього числа місяця).
У разі коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць, середній заробіток обчислюйте за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку.
Якщо ж у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку заробітку в людини з поважних причин не було взагалі, або страховий випадок настав у перший день роботи, середню заробітну плату визначайте, виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання права на страхову виплату. У разі коли тарифну ставку не встановили, розрахунок проводьте з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленої законом на день настання права на страхову виплату.
Нагадуємо, що Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням затвердив КМУ постановою від 26.09.2001 № 1266.