Е-повідомлення: перші підсумки роботи сервісу

Автор
експерт з обліку та оподаткування
У 2025 році вже понад 28 тис. платників податків в Електронному кабінеті отримали повідомлення про помилкову сплату податків через сервіс «Е-повідомлення» та скерували сплату на правильні реквізити

Е-повідомлення: перші підсумки роботи сервісу

Упродовж багатьох років існувала проблема помилкового зарахування платником на інші рахунки. У таких випадках ДПС вважала податковий обовʼязок не виконаним, а платник проводив роки в судах аби скасувати штраф та зарахувати сплачені кошти.

Минулого року прийняли норму про звільнення від відповідальності платника при помилковій сплаті податків на інші бюджетні рахунки за умови подання заяви на повернення.

А для зручності платників, податковим органом у грудні 2024 року розробили сервіс — повідомлення в Електронний кабінет платнику про помилковість сплати та необхідність вчасного подання заяви про повернення помилково сплачених сум.

Сьогодні вже є перші цифри роботи сервісу. Як зазначив Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, питання вирішене і проблеми не існує.

Сервіс ДПС «Е-повідомлення» оперативно інформує платника про помилкову сплату податків та єдиного внеску.

Він допомагає швидко виправити допущені при сплаті помилки в реквізитах платіжної інструкції та уникнути нарахування штрафних (фінансових) санкцій та пені.

Як це працює?

Якщо платник випадково здійснив платіж не за тими реквізитами, на наступний банківський день він отримує у приватній частині Електронного кабінету електронне інформаційне повідомлення з реквізитами такої платіжної інструкції.

Це повідомлення знаходиться у розділі «Вхідні/вихідні документи»/«Вхідні»/«Повідомлення».

Одночасно в Електронному кабінеті стає доступна електронна форма Заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені (форма J/F1302002) для направлення до територіального органу ДПС, в якому обліковується помилкова сплата податків.

Якщо ж помилково сплатили єдиний внесок, заяву потрібно подати в паперовому вигляді згідно з додатком № 1 до наказу Мінфіну від 23.07.2021 № 417.

За інформацією Данила Гетманцева

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1507

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361549

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41531

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді